czwartek, 9 marca 2017

Bestia - Faye Kellerman

Email Edytuj post

Bestia - Faye Kellerman


Bestia - Faye Kellerman

Tytuł: Bestia
Autor: Faye Kellerman
Cykl: Peter Decker i Rina Lazarus (tom 21)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: luty 2017
Liczba stron: 448

„Bestia” autorstwa Faye Kellerman po raz kolejny zabiera nas w realia cyklu „Peter Decker i Rina Lazarus". Detektywistyczna historia trzyma w napięciu do samego końca, a intrygi i knowania potrafią nie raz zaskoczyć. Nastrój niepewności towarzyszy nam przez cały czas trwania lektury, niewiadome i liczne tropy sprawiają, że trudno odgadnąć któż może być prawdziwym mordercą. Jest to kryminał okraszony motywami sensacyjnymi, sprawiający, że czyta się go bardzo szybko, a ustalenie tożsamości mordercy i motywów zbrodni może okazać się niezwykle trudne...

Detektyw Decker rozpoczyna kolejne niebanalne śledztwo, które może doprowadzić go tym razem na sam skraj szaleństwa. Funkcjonariusze podczas kolejnej sprawy odkrywają zwłoki milionera samotnika, Hobarta Penny’ego, wokół których przechadza się dziki tygrys. Dalsze oględziny miejsca zbrodni odkrywają kolejne zaskakujące i przerażające fakty. W domu ekscentrycznego milionera odnajdują również kolekcję ludzkich palców w lodówce oraz jadowite ryby, węże i pająki. Decker rozpoczyna wielowątkowe śledztwo, które może pokazać głęboko ukrytą tajemnicę ekscentrycznego wielbiciela dzikich zwierząt.

Zakrojona na szeroką skalę intryga i barwny język sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Pomimo już dwudziestego pierwszego tomu serii nie nudziłem się i wsiąknąłem w kolejną sprawę brutalnego morderstwa. Faye Kellerman potrafi zaskakiwać czytelników i tym razem nie poczułem się zawiedziony. Książka nie wymaga czytania tomów poprzednich, dlatego osoby niezaznajomione z cyklem również mogą się bawić świetnie podczas lektury. Zagadki zostają rozwikływane powoli, a tajemnica zostaje utrzymana do samego końca. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy przygód detektywa Deckera, aby wsiąknąć w kolejną krwawą i brutalną sprawę.

„Bestia” nie zawiodła mnie i dostałem to, do czego Faye Kellerman zdążyła przyzwyczaić swoich czytelników. Jest to książka przeznaczona dla miłośników thrillerów i kryminałów, którzy powinni bawić się świetnie podczas lektury. Podczas czytania nie nudziłem się, a postać Petera Deckera jak najbardziej da się lubić i czyta się o jego losach z dużym zaciekawieniem. Spirala zagrożenia nakręca się, a historia odwołująca się do lęku przed dzikimi zwierzętami potrafi miejscami wzbudzić ciarki na całym ciele. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Yukka Amano pisze...

Zapowiada się strasznie ciekawie ;]

L.V.V. Sasha pisze...

Nie znam autorki, ale kto wie...

Annetta Zygiel pisze...

Jak znajdę chwilę czasu to przeczytam.

Wiktor Zwycięzca pisze...

może po nią sięgnę

Lejko Buuka pisze...

Jak najbardziej moje klimaty!:)