poniedziałek, 27 lutego 2017

Przebudzenie - Piotr Rozmus

Email Edytuj post

Przebudzenie - Piotr Rozmus


Przebudzenie - Piotr Rozmus

Tytuł: Przebudzenie
Autor: Piotr Rozmus
Cykl: Bestia (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf SA
Data wydania: 29 listopada 2016
Liczba stron: 472


Piotr Rozmus powraca do cyklu „Bestia” i roztacza przed czytelnikami posępną wizję okrutnych wydarzeń mających miejsce w niewielkiej miejscowości. Akcja mknie w szybkim tempie, a intrygi i spiski mnożą się w okamgnieniu. Psychopatyczny morderca znów zbiera srogie żniwo, a lokalna policja w Szczecinku po raz kolejny stara się wpaść na trop bestialskiego potwora. Rozmus nie traci tempa i nakreśla przed czytelnikami budzącą ciarki na całym ciele historię, która pozostaje na długo w pamięci po zakończeniu lektury.

Spokojny i senny Szczecinek został nawiedzony falą brutalnych morderstw, budząc ogólne przerażenie miejscowej ludności. Lokalna policja stara się złapać sprawcę, jednak nie jest to takie proste i psychopatyczny morderca nadal chodzi na wolności. Odnalezione ciało wędkarza, konesera zabytków oraz dyrektora lunaparku sprawia, że cała sprawa wycieka do prasy, powodując jeszcze większą panikę wśród miejscowej ludności. Jakby tego było mało, zostaje zgłoszone zginięcie ośmioletniej dziewczynki, które od razu zostaje połączone z falą brutalnych morderstw. Coraz częściej zostają rzucane podejrzenia, jakoby pojawił się naśladowca bestii, mordercy, który terroryzował miasto przed laty. Czy uda się złapać psychopatycznego mordercę, zanim dojdzie do kolejnej zbrodni?

Bohaterowie są mocną stroną tej książki i sprawiają, że o ich losach czyta się z wypiekami na twarzy. Język jest prosty, lecz czyta się szybko i zapartym tchem. Intryga została skonstruowana z pomysłem i do ostatniej strony czytelnik jest trzymany w napięciu. Malowniczy Szczecinek został przedstawiony ciekawie i stał się barwnym tłem dla rozgrywającego się śledztwa. Fani kryminałów i thrillerów powinni poczuć się usatysfakcjonowani, ja nie nudziłem się ani przez moment podczas lektury. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra tego autora.

„Przebudzenie” jest bardzo udaną kontynuacją „Bestii”, która potrafi nie raz zaskoczyć i wywołać ciarki na plecach. Jest udaną książką z elementami grozy, która powinna przypaść do gustu fanom tego typu powieści. Tajemnice mnożą się w szybkim tempie, trzymając cały czas w napięciu. Polubiłem postacie dziennikarki Aleksandry Markowskiej i policjantki Iwony Dzierżyńskiej, czytając o ich losach z dużym przejęciem. Jest spora szansa, że autor napisze kolejny tom cyklu i powrócimy do malowniczego Szczecinka, aby zmierzyć się z kolejną serią brutalnych morderstw...

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Videograf SA:

Wydawnictwo Videograf SA
6 komentarzy
Unknown pisze...

Z pewnością sięgnę.

Michał Anioł pisze...

Lubię thrillery, a ta książka zapowiada się niezwykle ciekawie :D

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, wygląda bardzo zachęcająco:).

Unknown pisze...

Po przeczytaniu tej recenzji mam teraz na nią dużą ochotę;p

Zakrecona pisze...

dam jej szansę

Unknown pisze...

Już wybieram się do księgarni!:]