środa, 1 marca 2017

Za garść amuletów - Kim Harrison

Email Edytuj post

Za garść amuletów - Kim Harrison


Za garść amuletów - Kim Harrison

Tytuł: Za garść amuletów
Autor: Kim Harrison
Cykl: Zapadlisko (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 17 lutego 2017
Liczba stron: 640


Kim Harrison uraczyła nas już kilkoma tomami z cyklu „Zapadlisko”, tym razem wydawnictwo Mag oddało w ręce czytelników czwarty tom zatytułowany „Za garść amuletów". Jestem fanem głównej bohaterki, jak i samego cyklu, dlatego nie mogłem ominąć takiej okazji i nie przeczytać kolejnego tomu o wyjątkowej czarownicy i łowczyni nagród Rachel Moran. Pomysłowość autorki nie zna granic i dlatego postanowiłem sięgnąć po kolejny tom jej autorstwa. Czy było warto?

Rachel Moran, władczyni czarnej magii znów musi stawić czoła demonom i zastępom złych mocy. Grasujące po Cincinnati bestie chcą dopaść niepokorną czarownicę i zawładnąć jej ciałem i duszą, jednak ta nie zamierza poddać się tak łatwo. Niespodziewanie powraca również kochanek Rachel, Nick, który wprowadzi w życie czarownicy jeszcze więcej zamieszania i niebezpieczeństw. Zapadlisko stoi przed groźbą rychłej zagłady, a okrutny demon wraz z potężną watahą po raz pierwszy od tysięcy lat sieje okrutną groźbę grozy i zniszczenie. Nadciąga krwawa zawierucha, podczas której nawet Rachel Moran może okazać się bezsilna.

Czwarty tom jest znacznie lepszy od poprzedniego, co w przypadku tego dość długiego cyklu jest rzeczą raczej rzadką. Akcja mknie w szybkim tempie, nie zwalniając ani na chwilę. Knowania i intrygi zostały zakrojone na szeroką skalę i potrafią nie raz zaskoczyć czytelnika podczas lektury. Autorka dzięki doszlifowanemu, barwnemu i lekkiemu językowi sprawia, że od książki wręcz nie można się oderwać. Kim Harrison zaserwowała nam rasowe urban fantasy naszpikowane potężną magią, szybką akcją i licznymi niebezpieczeństwami. Książka jest prawdziwą gratką dla fanów gatunku, jak i samego cyklu „Zapadlisko".

„Za garść amuletów” zaskakuje i pokazuje zupełnie inną odsłonę wybuchowej czarownicy. Świat wykreowany przez autorkę potrafi zaciekawić i wciągnąć na długie godziny w tę niebezpieczną i zaskakującą rzeczywistość. Autorka wykreowała bohaterów z krwi i kości, a realistyczne dialogi nie raz potrafią rozśmieszyć niemal do łez. Dzięki dużej dozie niesamowitości i magii jest to prawdziwa fantastyka przez duże F. Miłość, przemoc i burzliwe emocje będą nam niejednokrotnie towarzyszyć podczas czytania, a przygody czarownicy z Zapadliska jeszcze nie raz nas czymś zaskoczą. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
8 komentarzy
Zakrecona pisze...

zapowiada się bardzo ciekawa lektura

Vigrio Salza pisze...

Super, zdecydowanie dla mnie!:)

Lydia Beetlejuice pisze...

Jestem zainteresowana, jak dorwę to przeczytam.

L.V.V. Sasha pisze...

ciekawa książka.

Zaczytana Zośka pisze...

Lubię książki Harrison więc z pewnością przeczytam.

Lejko Buuka pisze...

O! Czwarty tom Zapadliska, muszę go mieć.

Aemii Enekko pisze...

Zachęcająca recenzja i zachęcająca książka ;p.

Anonimowy pisze...

Rachel jest wiedźmą BIAŁEJ magii, a nie czarnej.