czwartek, 9 lutego 2017

Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących - Thomas Nield

Email Edytuj post

Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących - Thomas Nield


Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących - Thomas Nield

Tytuł: Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących
Autor: Thomas Nield
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 18 listopada 2016
Liczba stron: 144


„Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących” zawiera wiele ciekawych informacji z zakresu gromadzenia informacji w bazach danych z wykorzystaniem języka SQL. Dla osób niezaznajomionych z tematem jest to bardzo dobra pozycja, która w niedużej objętości zawiera wiele ciekawych informacji dla początkujących, zaczynających swoją przygodę z językiem SQL. Podczas lektury przeczytamy choćby o podstawach związanych z prowadzeniem baz danych, ich rodzajach oraz o języku SQL. Thomas Nield pokazuje, że praca z językiem SQL nie jest trudna i przy jego pomocy, możemy rozwiązać wiele problemów związanych z bazami danych.

Wiele firm w dzisiejszych czasach jest zmuszonych do gromadzenia informacji w dużych ilościach. Zwykłe arkusze kalkulacyjne częstokroć nie wystarczają i przychodzi czas, że nauka języka SQL staje się niezbędna. Relacyjne bazy danych są częstokroć wykorzystywane do obsługiwania języka SQL, dlatego to właśnie temu językowi programowania poświęcona jest niniejsza książka. Thomas Nield w jasny i przejrzysty sposób opisuje liczne problemy i ćwiczenia, które pomogą nam w zrozumieniu podstaw związanych z językiem SQL, relacyjnymi bazami danych, podstawami projektowania baz danych, zarządzaniem danymi w tabelach czy ich modyfikacjami.

Jest to ciekawie napisany podręcznik zawierający wiedzę skondensowaną, która w sam raz skierowana jest do początkujących programistów. Autor podaje ciekawe przykłady, dzięki którym będziemy mogli nauczyć się polecenia SELECT oraz ważniejszych klauzul i słów kluczowych. Podczas lektury znajdziemy również informacje o bazach danych SQLite, co w znacznym stopniu ułatwi nam zarządzanie bazami danych. Całość napisano językiem fachowym, lecz dostosowanym do potrzeb początkujących. Autor posiada sporą wiedzę w opisywanym temacie, którą w obfity sposób dzieli się z czytelnikami.

„Pierwsze kroki z SQL. Praktyczne podejście dla początkujących” jest porządnym poradnikiem, który powinien przypaść do gustu osobom chcącym nauczyć się programowania w języku SQL. Informacje zawarte w tej książce są przydatne i zawierają podstawową wiedzę w opisywanym temacie. Z pewnością jest to pozycja godna uwagi, która powinna pomóc początkującym programistom w obsłudze baz danych SQLite. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
4 komentarze
Leluch Poleluch pisze...

Chętnie sięgnę.

Koletea Mims pisze...

Koniecznie muszę ją zdobyć.

Almead Alrack pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie.

Paula Jagoda pisze...

Zwięźle i porządnie napisana, w sam raz dla początkujących.