środa, 14 grudnia 2016

Odkurzacz czarownicy - Terry Pratchett

Email Edytuj post

Odkurzacz czarownicy - Terry Pratchett


Odkurzacz czarownicy - Terry Pratchett

Tytuł: Odkurzacz czarownicy
Autor: Terry Pratchett
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 8 listopada 2016
Liczba stron: 360


„Odkurzacz czarownicy” to książka fantasy Terry'ego Pratchetta przeznaczona dla nieco młodszych czytelników. Pozycja wypełniona magią i trafnym humorem sprawia, że lektura to prawdziwa przyjemność. Książka powinna przypaść do gustu miłośnikom twórczości autora, jak również osobom, które lubią pozycje nieco lżejsze, napisane z dystansem i dużą dozą dowcipu. Jest to kolejny zbiór opowiadań po „Smokach na zamku Ukruszon”, który trafił w moje ręce. Są to jedne z pierwszych tekstów autora, które tak jak opowieści ze „Świata Dysku” potrafią wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

Poznamy Ronalda Swimble'a, który jest wykwalifikowanym iluzjonistą, starającym się zarobić trochę grosza. Pewnego dnia dostaje zlecenie odstawienia przedstawienia na przyjęciu urodzinowym, które przyjmuje z największą ochotą. Wszystko z pozoru wygląda zwyczajnie i Ron przygotowuje się do występu jak zwykle. Jednak tym razem coś idzie nie tak i zamiast zwykłej iluzji Ronald Swimble dokonuje prawdziwej, najprawdziwszej magii. Zaraz, zaraz, to magia istnieje naprawdę? Zaskoczony mężczyzna jest przestraszony nie na żarty, a publiczność jest wręcz zachwycona przedstawieniem iluzjonisty. Swimble postanawia wyjaśnić zagadkę swojej niecodziennej mocy i dowiedzieć się, w jaki to sposób udało mu się kontrolować magiczne moce.

Terry Pratchett posiadał prawdziwy talent opisywania magicznych historii, które niosą za sobą ponadczasowe przesłanie. Dlatego jego książki są tak chętnie czytane przez czytelników w różnym wieku. Książka jest lekka i przyjemna zawierająca wiele magicznych stworzeń i przedmiotów, które wciągają do lektury. Język jest lekki i barwny, okraszony zabawnym humorem, który potrafi miejscami rozbawić niemal do łez. Przeczytamy o wojnie czarodziejów, wojnie lodowej czy mrówce, która została nazwana 4179003. Jest to pozycja wręcz idealna dla miłośników twórczości pisarza i dla najmłodszych czytelników, którzy może właśnie dzięki tej książce zapałają prawdziwą pasją do twórczości Terry'ego Pratchetta.

Bajki potrafią być nie tylko dla dzieci i doskonale pokazuje to niniejsza książka. Pod płaszczykiem prostych i zabawnych historyjek kryje się mądrość, którą potrafił zawrzeć tylko sam autor. Historyjki z morałem potrafią nie raz dać do myślenia i pokazują, co jest w życiu najważniejsze. Czas spędzony z książką można zaliczyć do jak najbardziej udanego. Salwy śmiechu podczas czytania gwarantowane. Twarda okładka i staranne wydanie również zasługują na plus, co sprawia, że książka jest jak najbardziej godna uwagi. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Unknown pisze...

Świetna książka!

Yuri Ossaka pisze...

Lubię Pratchetta więc nie omieszkam przeczytać :)

Unknown pisze...

może kiedyś...

Unknown pisze...

ciekawa lektura.

Gerroor Ged pisze...

Sięgnę za jakiś czas, jak będę miał wolną chwilę.