niedziela, 20 listopada 2016

Jeremy Poldark - Winston Graham

Email Edytuj post

Jeremy Poldark - Winston Graham


Jeremy Poldark - Winston Graham

Tytuł: Jeremy Poldark
Autor: Winston Graham
Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 3)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 28 września 2016
Liczba stron: 400


Winston Graham uraczył nas kolejnym tomem z cyklu „Dziedzictwo rodu Poldarków” zatytułowanym „Jeremy Poldark". Po raz kolejny zagłębimy się w rodzinne intrygi i burzliwe związki miłosne. Winston Graham potrafi zaciekawić czytelnika żywiołowymi i pewnymi niepewności losami Demelzy i Rossa. Bolesne sytuacje życiowe mieszają się z niepewnością i strachem, sprawiając, że od lektury wręcz nie będziemy mogli się oderwać. Ross wmieszał się w spore konflikty z prawem i tylko cud będzie mógł go teraz z nich wyciągnąć.

Przenosimy się do Kornwalii 1790 rok, gdzie Ross Poldark musi stawić czoła sporym przeciwnościom losu. Mężczyzna został oskarżony o kradzież drogocennych towarów z dwóch rozbitych statków. Rozprawa w jego sprawie ma się niedługo odbyć, a jego najcenniejszym pocieszeniem stała się jego żona Demelza. Jakby tego było mało, Ross zyskał również wielu wrogów wśród górniczej społeczności. Czy mężczyźnie uda się wyjść cało z tych tarapatów i ocalić swoje małżeństwo?

Książkę czyta się przyjemnie, akcja została skoncentrowana na losach Poldarków, co mi osobiście przypadło do gustu. Język jest barwny i lekki, uprzyjemniający czytanie, a burzliwe losy rodzinne zostały nakreślone wiarygodnie i ciekawie. Trzeci tom cyklu wypadł jak najbardziej na plus i jeszcze mocniej upewnił mnie w przekonaniu, że ten cykl jest jak najbardziej godny uwagi. Wątki fabularne potrafią zaskakiwać, Winston Graham z wyczuciem i dużą wprawą nakreśla nam losy bohaterów, przyciągając tym samym do czytania. Z pewnością sięgnę po kolejny tom z cyklu „Dziedzictwo rodu Poldarków”, aby zapoznać się z dalszymi, burzliwymi losami bohaterów.

„Jeremy Poldark” jest udaną kontynuacją, którą czyta się z dużą przyjemnością. Historyczne elementy wplecione przez autora jak najbardziej mi pasowały i sprawiły, że książka zyskała tylko na wiarygodności. Liczne spiski i knowania zostały interesująco przekazane na kartach książki, zwiększając tylko ciekawość czytelnika podczas lektury. Waśnie i spory pomiędzy biedną ludnością i bogaczami zostały realistycznie unaocznione, sprawiając, że książka opowiada o losach postaci z krwi i kości. Bohaterach posiadających prawdziwe rozterki i problemy, których rozwiązanie często nastręcza wiele nieprzewidzianych sytuacji. Polecam serdecznie.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:
Wydawnictwo Czarna Owca
3 komentarze
Aemii Enekko pisze...

Na pewno przeczytam:)

Zaczytana Zośka pisze...

Brzmi interesująco.

L.V.V. Sasha pisze...

Lubię ten cykl, a po tę książkę również z chęcią sięgnę.