niedziela, 20 listopada 2016

Człowiek honoru - Paul Vidich

Email Edytuj post

Człowiek honoru - Paul Vidich


Człowiek honoru - Paul Vidich

Tytuł: Człowiek honoru
Autor: Paul Vidich
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 14 września 2016
Liczba stron: 256


Wartka akcja i niesztampowe zwroty fabularne to jedne z najmocniejszych zalet tej powieści. „Człowiek honoru” autorstwa Paula Vidicha to zakrojona z rozmachem książka, która zabierze nas w świat strzelanin, pościgów i zniewalająco pięknych kobiet. Paul Vidich potrafi budować napięcie i wzbudzać emocje u czytelnika podczas lektury. Spiski, intrygi i knowania miejscami osiągają apogeum, a agent CIA George Mueller pokaże, że nie warto z nim zadzierać.

George Mueller jest jednym z najlepszych agentów CIA, którzy potrafią poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi wyzwaniami. Zimna wojna 1953 roku budzi niepokój na całym świecie, a sowieci wykradają tajemnice wywiadu i zaczynają prowadzić w zakrojonych na szeroką skalę podchodach wojennych. Agencja ponosi kolejne niepowodzenia i wszystko wskazuje na to, że ktoś wykrada ich niezwykle cenne informacje. George Mueller będzie musiał wykazać się nie lada sprytem i brawurowością, aby rozwiązać tą skomplikowaną i niebezpieczną sprawę.

Paul Vidich nie pozwala się nudzić, dzięki szybkiej akcji i wątkom fabularnym, które zostały zakrojone na szeroką skalę. George Mueller jest agentem z krwi i kości, zna się na swojej robocie i jeżeli już podejmuje się zadania, to musi je doprowadzić do końca. Mueller potrafi nieraz doprowadzić swoich przeciwników swoim uporem i zapalczywością do panicznego lęku. Powieść potrafi zaciekawić i nie sposób się przy niej nudzić ani przez moment. Wątki fabularne zostały przemyślane, a liczne spiski i tajemnice zostają odkrywane powoli. Zakończenie nawet mi się spodobało, nie jest do końca przewidywalne, co dodatkowo zasługuje na plus dla książki Paula Vidicha.

„Człowiek honoru” opowiada o agencie, który najchętniej przeszedłby na emeryturę, ale mimo to potrafi działać skuteczniej niż nie jeden młodzik. Główny bohater potrafi wzbudzić sympatię i z ciekawością śledzi się jego losy. Fani thrillerów nie powinni poczuć się zawiedzeni, dostając to, co w tym gatunku najlepsze. Styl autora jest elegancki i mocny, sprawiający, że lekturę się wręcz pochłania. Jest to książka kultowa i klasyczna w swoim gatunku, dlatego warta poznania. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:
Wydawnictwo Czarna Owca
6 komentarzy
Aemii Enekko pisze...

Interesująca okładka.

Lejko Buuka pisze...

Recenzja kusi:D!

Madzi Aczek pisze...

ciekawa lektura:)

Vigrio Salza pisze...

Nie czytałam jeszcze książek tego autora ale kto wie..

Almead Alrack pisze...

lubię thrillery:).

Cresto Mix pisze...

Może kiedyś się za nią zabiorę.