sobota, 19 listopada 2016

Bóg pośród ruin - Kate Atkinson

Email Edytuj post

Bóg pośród ruin - Kate Atkinson


Bóg pośród ruin - Kate Atkinson

Tytuł: Bóg pośród ruin
Autor: Kate Atkinson
Cykl: Jej wszystkie życia (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 26 października 2016
Liczba stron: 528


„Bóg pośród ruin” autorstwa Kate Atkinson zabiera nas w podróż z niemal epickim rozmachem. Pokazuje historię, która rozgrywa się na przestrzeni niemal stu lat, ukazując destruktywne skutki działań wojennych na psychikę żołnierza. Skrupulatnie opisuje przebieg działań wojennych i ich wpływ na ludzi mających styczność z tych istnym koszmarem. Autorka stara się odpowiedzieć na liczne, niekiedy trudne pytania. Czy wojny mają jakikolwiek sens? Czy człowiek ma prawo decydować o życiu i śmierci bliźniego? Czy eutanazja powinna być dozwolona w pewnych, ekstremalnych przypadkach?

Teddy jest pilotem bombowca RAF-u, który boryka się ze swoją traumatyczną przeszłością. Brutalność wojny odcisnęła na nim srogie piętno i mężczyzna przez wiele lat nie potrafił sobie do końca poradzić z okropieństwami, których doświadczył podczas żołnierskiej służby. Ukazując czytelnikom wzruszające i ciężkie losy zwykłego człowieka, który musi stawić czoło wielu wyzwaniom czyhającym na niego w szalonym wieku XX.

Kate Atkinson została nagrodzona w 2015 roku nagrodą Costa Book Award za książkę „Bóg pośród ruin". Pokazując, że pozycja ta doczekała się sporego uznania wśród wielu osób z branży. „Bóg pośród ruin” jest kontynuacją książki „Jej wszystkie życia”, pozycji, która również cieszyła się dużym uznaniem wśród czytelników. Książka napisana jest językiem barwnym i ciekawym, sprawiającym, że lektura upływa bardzo szybko. Zostałem wciągnięty od pierwszej do ostatniej strony w świat powieści, a bohaterowie z krwi i kości przykuli moją uwagę do samego końca. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki autorstwa Atkinson, gdyż stwierdzam, że warto.

„Bóg pośród ruin” dobitnie pokazuje, jak nisko człowiek może upaść podczas horroru wojny. Kate Atkinson przemawia, do wyobrazi czytelnika, dzięki sugestywnym opisom i wiarygodnym bohaterom. Zakończenie książki potrafi zaskoczyć, zachęcając do zapoznania się z pozostałymi pozycjami spod pióra tej autorki. Jak Teddy'emu uda się poukładać swoje zdruzgotane życie? Mężczyzna szuka odpowiedzi na to pytanie, jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jak najbardziej polecam Wam lekturę tej książki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:
Wydawnictwo Czarna Owca
5 komentarzy
Unknown pisze...

może być interesująca.

Unknown pisze...

Fajna okładka i tytuł;)

Unknown pisze...

może kiedyś przeczytam.

Unknown pisze...

W swoim czasie sięgnę, nie znam autorki ale powieść wydaje się warta uwagi.

Unknown pisze...

bardzo fajna recenzja