czwartek, 17 listopada 2016

Depresja poporodowa - Anna Morawska

Email Edytuj post

Depresja poporodowa - Anna Morawska


Depresja poporodowa - Anna Morawska

Tytuł: Depresja poporodowa
Autor: Anna Morawska
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 28 września 2016
Liczba stron: 304


„Depresja poporodowa” jest to książka autorstwa Anny Morawskiej, która traktuje o depresji poporodowej. Autorka przełamuje tabu i opowiada o tym delikatnym problemie, który dotyczy bardzo wielu kobiet. Często przemilczany i niedyskutowany publicznie sprawia, że wiele kobiet zostaje samych z depresją poporodową. Psychoterapia i leczenie są częstokroć konieczne w takich przypadkach, aby zdrowie matki i dziecka nie było zagrożone. „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” jest kampanią w ramach, której powstała niniejsza publikacja pozwalająca, choć w pewnym stopniu pomóc kobietom, które borykają się z depresją poporodową.

Książka opisuje liczne relacje kobiet, które same doświadczyły depresji poporodowej i postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami z kobietami w podobnej sytuacji. Matki, którym brakuje sił podczas dnia codziennego doznające silnych napadów płaczu i lęku nie mogą normalnie funkcjonować. Boją się, że nie dadzą sobie rady w roli matki i nie sprostają trudom wychowawczym. Objawów depresji jest wiele i każdy przypadek jest inny, potrzebujący nieco odmiennego leczenia. Z depresją poporodową zmaga się co dziesiąta matka, pokazując, że nie są to przypadki odosobnione. Niniejsza publikacja pokazuje, że z tą chorobą można skutecznie walczyć i cieszyć się życiem, swoim, jak i swojego dziecka.

Depresja poporodowa jest rozległym tematem i może spotkać dosłownie każdą kobietę, od „kury domowej” po „bizneswoman". Książka ta została napisana językiem barwnym i lekkim sprawiającym, że czyta się ją szybko. Lektura uzmysławia, że należy mówić o tym problemie, gdyż spotyka on coraz większą liczbę kobiet. W książce opisane są liczne ciężkie dla matek sytuacje oraz sposoby jak można sobie z nimi radzić. Pozycja ta powinna przydać się matkom, które borykają się z problemem depresji poporodowej, pomagając łatwiej przebrnąć przez nie jedną ciężką sytuację związaną z trudami macierzyństwa.

„Depresja poporodowa” napisana jest rzetelnie i fachowo, podając wiele przykładów z życia wziętych i ciekawych porad. Z pewnością lektura ta pomoże wielu młodym matkom, które co dopiero urodziły dziecko i nie mogą odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej. Z depresją poporodową można skutecznie walczyć i cieszyć się macierzyństwem, co dobitnie pokazuje niniejsza książka. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:
Wydawnictwo Świat Książki
4 komentarze
Zakrecona pisze...

Chętnie się z nią zapoznam.

Anne Heronton pisze...

ciekawa pozycja.

Paula Jagoda pisze...

Z pewnością sięgnę i przeczytam.

Madziak M.S. pisze...

Książka jest bardzo rzeczowa, widząc po recenzji. W miarę możliwości przeczytam.