środa, 5 października 2016

Wyznawcy niemożliwego życia - Kate Scelsa

Email Edytuj post

Wyznawcy niemożliwego życia - Kate Scelsa


Wyznawcy niemożliwego życia - Kate Scelsa

Tytuł: Wyznawcy niemożliwego życia
Autor: Kate Scelsa
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 14 września 2016
Liczba stron: 304


Kate Scelsa snuje realistyczną opowieść o sile przyjaźni i chęci akceptacji. Autorka przedstawiła krótkie historie trójki przyjaciół, którzy nie umieją znaleźć sobie miejsca w zagmatwanym i niebezpiecznym świecie. Bohaterów, których dzieli wiele, również wiele łączy, są pogubieni i starają się znaleźć sobie miejsce na tym padole łez. Jednak w pewnym momencie ich relacje również się komplikują, stając się niezwykle trudne. Gdzie przyjacielskie relacje mieszają się z namiętnym pożądaniem. Nawet ich z pozoru wydawałoby się trwałe i szczere więzi czeka rozłam, pełen dramatów i skrajnych uczuć.

Poznajemy Mirandę, która jest czarną owcą w znanej rodzinie prawników. Jeremyego, delikatnego chłopaka, ofiarę przemocy szkolnej oraz Sebastiana, chłopaka, który swoje młode życie spędził w wielu rodzinach zastępczych. Trójka pogubionych nastolatków stara się razem stworzyć bezpieczną przystań, gdzie mogliby schronić się przed złowrogim światem. Nikt ich nie rozumie i czują się obco wśród otaczających ich ludzi. Postanawiają uciec w magiczną i niesamowitą rzeczywistość, gdzie będą mogli schronić się przed niezrozumieniem i wyrzutami ze strony otoczenia. Jednak nawet własny azyl nie jest w stanie ich ochronić przed burzą emocji i pragnień, które czają się głęboko w ich sercach. Mogąc zburzyć ostatnią ostoję, którą zbudowali. Gdzie chęć miłości i pożądanie wygrywa z przyjaźnią, a życie i śmierć dzieli bardzo cienka linia.

Pozycja nie jest łatwa, choć przeznaczona raczej dla młodszych czytelników, którzy borykają się właśnie z takimi problemami co główni bohaterowie. Autorka zaserwowała nam wiele dramatycznych wątków, depresję, próby samobójcze, które doprowadzają do alienacji i niezrozumienia ze strony społeczeństwa. Kate Scelsa poruszyła również problem zagubienia spowodowanego odmienną od ogółu orientacją seksualną. Częsty dylemat, który staje się dużym dramatem wielu młodych ludzi. Trójka bohaterów obrazowo oddaje wiele dylematów, z którymi często borykają się nastolatkowie. Zagubienie i próba odnalezienia własnego miejsca w życiu, czasami kończy się klapą i próbą odebraniem sobie życia. Styl autorki jest lekki, lecz dosadny pozwalający wczuć się w opisywaną historię. Zakończenie zaciekawia, niosąc za sobą wielką mądrość. Sprawiając, że po zakończeniu czytania o lekturze na długo nie będziemy mogli zapomnieć.

"Wyznawcy niemożliwego życia" jest opowieścią pełną strachu, bólu i miłości, skrajnych uczuć, z którymi częstokroć młody człowiek nie potrafi sobie poradzić. Historia o nastolatkach spodobała mi się i przeczytałem o niej z ciekawością. Bohaterów wykreowano z krwi i kości, a Kate Scelsa potrafiła tak poprowadzić ich losy, że nie raz łezka zakręci się w oku. Powieść jest niezwykle udanym debiutem autorki i pozostaje czekać no kolejne równie udane książki w jej wykonaniu. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po powieści z pod pióra Kate Scelsa, gdyż stwierdzam, że naprawdę warto.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
L.V.V. Sasha pisze...

lubię książki tego typu, więc chętnie przeczytam. Choć autorki w ogóle nie kojarzę;p.

Madziak M.S. pisze...

Brzmi interesująco.

Koletea Mims pisze...

Chętnie przeczytam, tylko jak czas wygospodarować?

Lydia Beetlejuice pisze...

nie mój klimat, niestety...

Paula Jagoda pisze...

Historia wygląda na ciekawą i wartą przeczytania, choć te depresyjne wątki trochę mnie odstraszają. Przeczytam, to wtedy ocenię :).