środa, 5 października 2016

Wszystko to, co wyjątkowe - Matthew Quick

Email Edytuj post

Wszystko to, co wyjątkowe - Matthew Quick


Wszystko to, co wyjątkowe - Matthew Quick

Tytuł: Wszystko to, co wyjątkowe
Autor: Matthew Quick
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 14 września 2016
Liczba stron: 256


Poprzez "Wszystko to, co wyjątkowe" Matthew Quick przekazał mądrą i pouczającą historię, która potrafi przemówić mocno do czytelnika. Emocjonalna i wzruszająca historia potrafi odmienić nasz życie, w szczególności jeżeli dzielimy podobne problemy co młodziutka bohaterka. Młoda i zagubiona dziewczyna będzie musiała dokonać kilku niezwykle trudnych wyborów, które raz na zawsze odmienią jej życie. Niniejsza pozycja pokazuje, że moc literatury może być ogromna, potrafiąca odmieniać życia czytelników. Dzięki "Wszystko to, co wyjątkowe" przeczytamy, jak pewna książka odmieniła losy Nanette.

Zdolna, osiągająca dobre wyniki w szkolnej lidze piłkarskiej Nanette, stara się wszystkie powierzane jej zadania wykonywać najlepiej jak potrafi. Jest wzorową uczennicą, posłuszną córką i oddaną koleżanką. Jednak w głębi serca czuje się zmęczona, niedoceniona i nierozumiana. W dziewczynie dochodzi do ogromnej zmiany w momencie gdy, w jej ręce trafia podniszczony egzemplarz pewnej książki, Kosiarza balonówki. Opisywana w niej postać jest buntownicza i wie czego chce w życiu. Nanette postanawia być taka sama i odnaleźć własną drogę i miejsce w bezlitosnym świecie. Jednak będzie musiała ponieść za to surową cenę, na co może nie być do końca przygotowana.

Książka pisana jest lekkim językiem, sprawiając, że całość czyta się bardzo szybko. Główna bohaterka powinna przypaść do gustu młodszym czytelnikom, którzy dzielą podobne problemy i rozterki. Wątki fabularne autor wykreował ciekawie i podczas czytania nie nudziłem się ani przez moment. Jest to swego rodzaju anarchistyczny manifest, podkopujący ład i porządek świata, który częstokroć społeczeństwo narzuca nam na siłę. Doprowadzając wiele jednostek do wycieńczenia, depresji, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci. Autor spisał się bardzo dobrze i oddał w ręce czytelników powieść dopracowaną, którą po prostu dobrze się czyta.

"Wszystko to, co wyjątkowe" jest pozycją udaną, która powinna przypaść do gustu młodszym jak i nieco starszym czytelnikom. Matthew Quick nie zawiódł mnie i dzięki powieści spędziłem miły czas z książką. Postacie są barwne i można zaciekawić się ich losami. Książka ma do przekazania miele wartości oraz smutnych i radosnych historii, które niejednokrotnie potrafią złapać za serce. Warto sięgnąć po tę książkę i sprawdzić czy może odmieni nasze życie, tak jak miało to miejsce w przypadku Nanette. Wyjątkowej i zwariowanej nastolatki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
6 komentarzy
Unknown pisze...

chętnie po nią sięgnę, okładka bardzo mi się spodobała.

Unknown pisze...

coś zdecydowanie dla mnie:D

Unknown pisze...

Lubie powieści Quicka, zapowiada się interesująca lektura.

Sylwia W. pisze...

Chętnie po nią sięgnę.

Unknown pisze...

ciekawa recenzja, książka jak najbardziej w moim guście. Jak będę miała po drodze do księgarni to przygarnę:)

Unknown pisze...

Narobiłeś mi ochoty na tę powieść. Muszę ją koniecznie przeczytać, tylko czasu tak mało!