sobota, 29 października 2016

Blisko chmur - Sylwia Trojanowska

Email Edytuj post

Blisko chmur - Sylwia Trojanowska


Blisko chmur - Sylwia Trojanowska

Tytuł: Blisko chmur
Autor: Sylwia Trojanowska
Cykl: Szkoła latania (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf SA
Data wydania: 30 marca 2016
Liczba stron: 286


„Szkoła latania” autorstwa Sylwii Trojanowskiej jest drugim tomem z cyklu „Szkoła latania". Zaskakująca powieść o miłości wciągnie nas od pierwszej strony i nie będzie chciała puścić. Autorka wiarygodnie maluje przed nami realistyczny obraz pełen skomplikowanej przyjaźni i zmagania się z trudnymi wyzwaniami. Relacje uczuciowe występujące między bohaterami nie należą do łatwych, aż miejscami trudno się w nich połapać. Rozczarowanie, ból i niespełnione marzenia gnieżdżą się w ich sercach, starając się znaleźć ujście. Książka jest prawdziwym studium ludzkich skomplikowanych relacji.

Kaśka dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół stara się poradzić sobie po niedawnym rozstaniu z Maksem. Uczucie, które dodawało kobiecie sił i pewności siebie teraz sprawiło, że czuje się przybita i zrezygnowana. Stara się nadal odchudzać i prowadzić zdrowy tryb życia, jednak ciągle czuje w środku pustkę. Wie, że musi pokonać te trudności i znaleźć sobie nowego mężczyznę, który ją prawdziwie pokocha. Tylko czy będzie w stanie zapomnieć o Maksie i rozpocząć nowy etap w swoim życiu?

Książka potrafi zaskakiwać i sprawić, że słowa miłość czy przyjaźń będą mieć inne, szersze znaczenie. Trudne wybory przepełniają wątki fabularne książki i sprawiają, że historia zaproponowana przez autorkę emocjonuje do ostatniej strony. Sylwia Trojanowska posługuje się językiem barwnym, dzięki czemu książkę czyta się lekko i szybko. Kalejdoskop licznych relacji uczuciowych występujących między bohaterami potrafi zaciekawić i na dłuższy czas przyciągnąć do lektury. Losy Kaśki śledzi się z zaciekawieniem i dużymi emocjami, mając nadzieję, że w końcu jej życie się poukłada. Bohaterka walczy o siebie i pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać.

„Blisko chmur” powinna się spodobać osobą, które cenią sobie książki o miłości z dozą wątków psychologicznych. Nie jest to zwykła młodzieżówka, lecz powieść, która ma nam dużo do zaoferowania. Poświęcenie, miłość, ból i dokonywanie niekiedy trudnych wyborów co kawałek zaprząta myśli naszych bohaterów. Wątki fabularne zostały skonstruowane ciekawie i z pomysłem, dzięki czemu nie znajdziemy ani momentu na nudę. Dramatyczne wydarzenia, które mają miejsce pod koniec książki, zachęcają do dalszej lektury, aby dowiedzieć się, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Videograf SA:

5 komentarzy
Unknown pisze...

Z chęcią przeczytam.

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie, lubię książki tego rodzaju :)

Cresto Mix pisze...

Może skuszę się jak wpadnie mi w ręce.

Unknown pisze...

chętnie po nią sięgnę

Unknown pisze...

Brzmi zachęcająco na pewno kiedyś po nią sięgnę.