środa, 26 października 2016

Brama piekieł - Bill Schutt, J.R. Finch

Email Edytuj post

Brama piekieł - Bill Schutt, J.R. Finch


Brama piekieł - Bill Schutt, J.R. Finch

Tytuł: Brama piekieł
Autor: Bill Schutt, J.R. Finch
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 12 października 2016
Liczba stron: 368


Bill Schutt oraz J.R. Finch zaserwowali nam powieść, która łączy w sobie elementy kryminału, sensacji i thrillera, tworząc mieszankę iście wybuchowa. Groza i niepokój przepełniają karty książki, sprawiając, że nie raz dreszcz przebiegnie nam po plecach. Zwroty akcji potrafią zaskoczyć, bohaterowie są wielowymiarowi, a egzotyczna sceneria dodaje całości dodatkowego klimatu. Brazylijska dżungla pełna dzikich zwierząt, krwiożerczych plemion, ogromnych i przepastnych jaskiń, które ponoć prowadzą do legendarnej Atlantydy oraz mitycznej Agharti. Coś tajemniczego i niepojętego czai się w mrokach dżungli, strzegąc prastarych tajemnic przed zachłannymi i lekkomyślnymi ludźmi, którzy zdecydują się zapuścić za daleko w mroczą głuszę.

Kilkusetmetrowe urwiska skalne Brazylii, głębokie jaskinie oraz niebezpieczne mokradła osnute mgłą, stały się doskonałą przeszkodą przed zbyt ciekawskimi podróżnikami. Przenosimy się do 1944 roku, do brazylijskiej głuszy gdzie amerykański wywiad odkrywa dziwne i szokujące znalezisko. Pośrodku rozległych mokradeł odnajdują ogromną, japońską łódź podwodną. Tajemnicze zdarzenia zaczynają się nasilać i amerykański oddział komandosów przepada bez śladu. W tym celu zostaje wysłany z misją zbadania sprawy kapitan R.J. MacCready’emu, naukowiec o wielu talentach. MacCready zagłębia się w niebezpieczny i tajemniczy gąszcz odkrywając coraz bardziej zatrważające fakty. Tajną bazę, która pracuje nad stworzeniem śmiercionośnej broni biologicznej mającej na celu unicestwienie aliantów. R.J. MacCreadyemu przez cały czas pobytu w dżungli towarzyszy pradawne zło, które stanowi zagrożenie dla niego samego, jak i całego znanego nam świata. Tajemnicze zło kryje się w przepastnych mrokach wieczności, obserwując z ukrycia lekkomyślnych przybyszów, którzy zakradają się do jego leża. Aby zadać im rychłą śmierć.

Atmosfera grozy jest bardzo dobrze wyczuwalna, świetnie się bawiłem podczas czytania, wciągając się coraz mocniej w mroczną i zawiłą akcję. Postacie zostały wykreowane ciekawie, wielowymiarowo przykuwając uwagę czytelnika. Tajemnicze zło, które czai się w mrokach dżungli, zaciekawia i sprawia, że książka wciąga nas do ostatniej strony. Szybka akcja i zakrojona na szeroką skalę intryga sprawiają dużą frajdę z czytania i rozwikływania kolejnych zagadek i tajemnic. Autorzy spisali się świetnie i oddali w ręce czytelników thriller godny uwagi. Walka dobra ze złem nabiera tempa podczas przewracania kolejnych stron powieści, trzymając w napięciu do samego końca.

„Brama piekieł” miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że spędziłem przyjemny czas z książką. Powieść doskonale łączy elementy fantastyczne, historyczne i przygodowe. R. J. MacCready potrafi wzbudzić sympatię i jego kolejne losy śledzimy z zapartym tchem. Język autorów jest dosadny i barwny, co za tym idzie sprawiający, że książkę czyta się lekko i szybko. Zakończenie potrafi zaskoczyć i zapaść na długo w pamięci po zakończeniu czytania. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
6 komentarzy
Annetta Zygiel pisze...

wydaje się być godna uwagi

Aemii Enekko pisze...

Niebawem się z nią zapoznam, mam nadzieję, że mi się spodoba.

Gerroor Ged pisze...

Zapowiada się interesująco

Claudia de Rodrigez pisze...

Książkę przeczytałam i bardzo mi się spodobała. Mroczna i napięcie trzyma do samego końca. Warto.

Yukka Amano pisze...

Na pewno sięgnę po nią w swoim czasie.

Happy Makane pisze...

Nie znam autorów ale i tak z ciekawości przeczytam ;p.