sobota, 29 października 2016

LO story - Magda Skubisz

Email Edytuj post

LO story - Magda Skubisz


LO story - Magda Skubisz

Tytuł: LO story
Autor: Magda Skubisz
Wydawnictwo: Videograf SA
Data wydania: 2016
Liczba stron: 320


„LO story” autorstwa Magdy Skubisz zabiera nas w burzliwe czasy szkolne, które każdy czytelnik za sprawą własnych przeżyć odbiera nieco inaczej. Dla niektórych były to czasy wagarów i lekkomyślnych zabaw ze znajomymi, dla innych czas wytężonej nauki w nadziei na znalezienie dobrze płatnej pracy. Jak pokazuje ta książka, czasy szkolne potrafią dać nieźle do wiwatu, nawet zdolnym i wszechstronnym uczniom. Alkohol kusi łatwą dostępnością i momentem odreagowania trudów związanych ze żmudnym procesem edukacji. W powieści poznamy kilkoro bohaterów, którzy w różny sposób radzą sobie ze szkolnymi czasami, balansując częstokroć na granicy uzależnień i konfliktów z prawem.

Poznamy Buraka, Lusię, Mastera i Rybę, uczniów drugiej liceum jakich wielu. System edukacji daje im nieźle popalić, a nauczyciele nie ułatwiają i tak skomplikowanej sytuacji wieku dorastania. Nauczyciele tacy jak Zosia-Narkoza polonistka perfekcjonistka, Gnida rygorystyczna matematyczka czy wychowawczyni, która nie potrafi sobie poradzić ze swoją nieśmiałością. Uczniowie w różny sposób starają się sobie poradzić z trudami nauki. W większości przypadków sięgają po łatwo dostępny alkohol i przy jego pomocy spędzają wagary i czas wolny. Jednak i nastolatki w takim wieku potrafią mieć prawdziwe problemy, z których częstokroć nie wiedzą, jak mają się wydostać.

Powieść opowiada o typowym czasie liceum, typowych nastolatkach i problemach, z jakimi się zmagają. Autorka wiarygodnie opisała szkolne realia i perypetie młodych ludzi, którzy przeżywają właśnie burzę hormonów. W książce nie zabraknie licznych przekleństw, młodzieńczych wybryków oraz wielu rozterek miłosnych. Pryszcze na twarzy i złamane serca często towarzyszą naszym bohaterom, powodując, że życie zdaje się nie do wytrzymania. Całość napisana jest barwnym i bogatym językiem, książkę przeczytałem szybko od pierwszej do ostatniej strony. Warto za sprawą tej książki powrócić do nieznośnych i ciekawych czasów szkolnych.

„LO story” opowiada wiarygodną historię, która z pewnością przydarzyła się nie jednemu nastolatkowi. Wątki fabularne zaciekawiają i sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością. Bohaterowie potrafią wzbudzić sympatię i sprawić, że o ich losach będziemy czytać z wypiekami na twarzy. Magda Skubisz zaciekawiła mnie swoim pisarstwem i sprawiła, że z pewnością sięgnę po kolejne książki spod jej pióra.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Videograf SA:

3 komentarze
Unknown pisze...

Nie czytałam książek tego autora, ale po tą sięgnę z ciekawości:).

Unknown pisze...

Lubię tego rodzaju książki.

Anonimowy pisze...

Dziękuję bardzo :-)
Umieściłam na swoim fb:
https://www.facebook.com/Magda-Skubisz-271127386234603/