środa, 14 września 2016

Przeznaczenie błazna - Robin Hobb

Email Edytuj post

Przeznaczenie błazna - Robin Hobb


Przeznaczenie błazna - Robin Hobb

Tytuł: Przeznaczenie błazna
Autor: Robin Hobb
Cykl: Złotoskóry (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 29 lipca 2016
Liczba stron: 986


Robin Hobb stworzyła niebanalną i oryginalną serię fantasy, którą czyta się z zapartym tchem. Cykl Skrytobójcy bardzo mi się spodobała, dlatego postanowiłem sięgnąć po jego kontynuację. Nie zawiodłem się i również w przypadku tego tomu mój apetyt czytelniczy został w pełni zaspokojony. Bohaterowie są ciekawi i emocjonują swoimi losami, a świat przedstawiony, pani Hobb stworzyła z dbałością o najmniejszy szczegół. Stworzyła porywającą historię, którą chłonie się z wypiekami na twarzy od pierwszej do ostatniej strony.

Bastard Rycerski Przezorny jeden z najznamienitszych zabójców w całym królestwie osiada w końcu na stałe w Koziej Twierdzy. Teraz znany jest jako Tom Borsuczowłosy i skrywa przed większością społeczeństwa swoją prawdziwą przeszłość i dokonania. Skrytobójca będzie miał jednak kolejną niebezpieczną misje do wykonania, od której będzie zależało bezpieczeństwo i pokój Królestwa Sześciu Księstw oraz Wysp Zewnętrznych. Towarzyszyć mu będą w niebezpiecznej eskapadzie dawni kompani; Cierń, Młotek oraz sam książę Sumienny. Zadanie z jakim wyruszą, będzie wymagało sporej dawki ostrożności i doświadczenia. Mianowicie, będą musieli odciąć głowę legendarnemu smokowi uwięzionemu w lodzie, Lodogniowi. Będą musieli wyruszyć, aż do Aslevjal, krainy, z której nie wszyscy mogą powrócić żywi.

Trylogia Skrytobójcy i trylogia Złotoskóry pokazuje jak bogatą wyobraźnie posiada Robin Hobb. Opasłe tomiska zabierają nas w świat tak bogaty i różnorodny, że możemy na wiele godzin oderwać się od szarej rzeczywistości ciesząc się lekturą. Bohaterowie tacy jak Bastard, Brus, Szczery, książę Sumienny czy Cierń i Błazen, pokazują, że autorka potrafi tworzyć pełnokrwiste postacie. Lektura emocjonuje, nie pozwalając oderwać się choć na moment. Była to wyjątkowa wyprawa i wrażenia po lekturze zostaną ze mną jeszcze na długo. Wątki fabularne czasami przewidywalne emocjonują i pozwalają cieszyć się z czytania. Szybka akcja, barwny język i niebanalni bohaterowie sprawiają, że jest to seria dla, każdego fana fantasy.

"Przeznaczenie błazna" jest rewelacyjnym zakończeniem trylogii o Złotoskórym. Po raz kolejny przygody Bastarda Rycerskiego wciągnęły mnie dogłębnie i nie raz łezka zakręciła się w oku. Ten tom jest niejako podsumowaniem, który w fantastyczny sposób zamyka trylogię Złotoskóry. Zakończenie chwyta za serce i zostało bardzo ciekawie zaplanowane, autorka postarała się i wszystko dopięła na ostatni guzik. Pozamykała ważniejsze wątki, sprawiając, że fani Bastarda i spółki powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Nie zabraknie tu smoków, wojny i potężnej magii. Jak najbardziej polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Unknown pisze...

Po książkę z pewnością sięgnę.

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, lecz muszę wpierw sięgnąć po poprzednie tomy:).

Unknown pisze...

Już dopisałam ją do swojej listy zakupowej!

Unknown pisze...

Słyszałam, że książka jest ciekawa, jednak ilość tomów mnie na razie odstrasza. Choć może w przyszłości sięgnę po ten cykl.

Unknown pisze...

Ale opasłe tomisko! Coś jak najbardziej dla mnie:D

Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się interesująco.

Zakrecona pisze...

Poprzednie tomy były rewelacyjne, więc po ten również sięgnę w wolnym czasie. :)