czwartek, 15 września 2016

Złodziej dusz - Christian Jacq

Email Edytuj post

Złodziej dusz - Christian Jacq


Złodziej dusz - Christian Jacq

Tytuł: Złodziej dusz
Autor: Christian Jacq
Cykl: Śledztwa księcia Setny (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 30 sierpnia 2016
Liczba stron: 256


Trzeci tom z serii "Śledztwa księcia Setny", zabrał mnie znów do magicznego i niebezpiecznego świata. "Złodziej dusz" Christiana Jacqa to świetna kontynuacja, która po raz kolejny pokazuje kunszt autora i jego pomysłowość. Cykl o księciu Setnie od samego początku wywarł na mnie pozytywne wrażenie, za sprawą przystępnego języka i malowniczo opisanego świata. Pisarstwo autora wciąga od pierwszej strony sprawiając, że jego książki są jednymi z lepszych powieści historycznych na rynku.

Książę Setna po raz kolejny zostaje poddany wielu trudnym i niebezpiecznym próbą, za którymi stoi czarna i prastara magia. Wyrusza do świętego miasta bogini-kocicy aby odnaleźć dzban Ozyrysa. Jednak liczne niebezpieczeństwa będą się piętrzyć na jego drodze, a lubieżne pokusy wystawią na próbę jego miłość do Sekhet. Jego wybranka również nie ma lekko i szuka schronienia w świątyni bogini lwicy. W pałacu Ramzesa II panuje chaos, gdzie wrogowie i spiskowcy czają się, za każdym rogiem. Potężny i zły czarownik zrobi wszystko aby zrealizować swoje mroczne plany i osiągnąć upragnioną władzę.

Wątki fabularne po raz kolejny mnie wciągnęły i czytałem je z wypiekami na twarzy. Akcja jest szybka, pozwalająca w pełni cieszyć się z lektury. Bohaterowie nie zawodzą, nie raz potrafią zaskakiwać i o ich losach czytamy z ciekawością. Christian Jacq pisze lekkim i barwnym piórem dzięki czemu lekturę możemy skończyć w szybkim tempie. Wartka akcja z domieszką magii daje mieszankę iście wybuchową. W pewnych momentach książki powrócimy wspomnieniami do wydarzeń z tomów poprzednich, co pozwoli osobom nie znającym poprzednich powieści lepiej rozeznać się w fabule. Intrygi, spiski i knowania po raz kolejny owładną starożytnym światem!

"Złodziej dusz" nie zawiódł mnie i sprawił, że spędziłem miło czas z książką. Podczas lektury przeczytamy o płomiennej miłości, prastarej magii i wielu spiskach zakrojonych na szeroka skalę. Osoby lubiące powieści historyczne z elementami niezwykłości powinny poczuć się usatysfakcjonowane. Powieści Christiana Jacqa plasują się u mnie w czołówce rankingu, książek tego gatunku. W powieści nie zabraknie rycin, symboli oraz scen, które pozwolą lepiej wczuć się w niesamowity klimat starożytności. Chętnie sięgnę po czwarty i zarazem ostatni tom serii, aby zobaczyć jak zakończą się losy księcia Setny.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Unknown pisze...

Słyszałem, że książka jest warta przeczytania :).

Unknown pisze...

Okładka bardzo mi się spodobała. Chętnie po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Może być to ciekawa lektura.

Unknown pisze...

Lubię książki Jacqa, więc się skuszę:D

Unknown pisze...

Interesująca recenzja, a książka warta uwagi.