wtorek, 13 września 2016

Nigdy nie zapomnieć - Michel Bussi

Email Edytuj post

Nigdy nie zapomnieć - Michel Bussi


Nigdy nie zapomnieć - Michel Bussi

Tytuł: Nigdy nie zapomnieć
Autor: Michel Bussi
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 15 czerwca 2016
Liczba stron: 496


Po raz kolejny sięgnąłem po powieść autorstwa Michela Bussiego, nie zawiodłem się i znów zagłębiłem się w ciekawą fabułę, która niejednokrotnie mnie zaskakiwała. "Nigdy nie zapomnieć" jest książką emocjonującą i zaskakującą, autor ma niespożytą wyobraźnię i potrafi zaskakiwać niekonwencjonalnymi zwrotami fabularnymi. Tajemnica i intrygi szerzą się na każdym kroku, a przed bohaterami czekają nie lada wyzwania do pokonania.

Jamal trenuje w Yport, bieganie, nawet proteza nogi zdaje się mu nie przeszkadzać. Gdy pokonuje kolejne metry spostrzega czerwony szal wiszący na ogrodzeniu, a następnie piękną brunetkę w poszarpanej sukience, która stoi tyłem do urwiska. Szybko rzuca się jej na ratunek, rzuca znaleziony czerwony szalik aby dziewczyna się go przytrzymała. Pędzi ile tchu, patrząc jej prosto w oczy, myśląc, że tak jak ona jest sam na świecie. Chwilę później widzi kobietę leżącą na pobliskich kamieniach...

Mnogość wątków potrafi miejscami przyprawić o zawrót głowy, autor popisał się bogatą wyobraźnią i nie można odmówić mu pomysłowości. Postać Jamala przypadła mi do gustu i czytałem o nim z ciekawością. Akcja mknie w szybkim tempie, wprost do emocjonującego i wybuchowego finału. Michel Bussi po raz kolejny mnie miło zaskoczył i podarował dłuższą, emocjonującą chwilę z lekturą. Powieść ta jest po części kryminałem, romansem i thrillerem, lekki miszmasz czasami wplata trochę chaosu, lecz koniec końców książka wypada na plus. Z pewnością jest warta uwagi.

Jestem pod ogromnym wrażeniem po zakończonej lekturze. Całość po mimo zagmatwania potrafi zaciekawić i wciągnąć w opisywaną historię. Tak jak w poprzedniej powieści autora "Czarne nenufary" i tym razem autor popisał się nie małą pomysłowością i warsztatem literackim. Okładka przyciąga wzrok dokładnym wykonaniem, świetnie prezentując się na półce. Lekkie wady nie przeszkadzają w odbiorze całości, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Chętnie sięgnę po kolejne pozycje z pod pióra Michela Bussiego i Wam również mogę polecić tą książkę.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:
Wydawnictwo Świat Książki
3 komentarze
Sylwia W. pisze...

Godna lektura, niezwykle wciąga:)

Leluch Poleluch pisze...

Książka wydaje się interesująca.

Lejko Buuka pisze...

jestem otwarta na każdy gatunek więc raczej się połaszczę.:)