poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Ukryte królestwo - Tui T. Sutherland

Email Edytuj post

Ukryte królestwo - Tui T. Sutherland


Ukryte królestwo - Tui T. Sutherland

Tytuł: Ukryte królestwo
Autor: Tui T. Sutherland
Cykl: Skrzydła ognia (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: czerwiec 2016
Liczba stron: 305


"Ukryte królestwo" autorstwa Tui T. Sutherland jest trzecim tomem z cyklu Skrzydła ognia. Autorka po raz kolejny zaskakuje i wprowadza nowe elementy do rozbudowanego już świata. Tym razem poznajemy Deszczoskrzydłe, plemię zaskakujące i ciekawe, które autorka opisała nad wyraz realistycznie. Świat opanowany przez smoki pogrąża się w mroku, a odmęty deszczowego lasu skrywają mroczną tajemnicę. Zaskakujące zwroty akcji i ciekawe wątki fabularne po raz kolejny wciągają do magicznego i porywającego świata.

Świat Pyrrii znów odkrywa kolejne tajemnice. Gloria przedostała się do deszczowego lasu i odnalazła tam Deszczoskrzydłych. Jednak zupełnie inaczej ich sobie wyobrażała, zupełnie nie wyglądają na mordercze stworzenia, za które uchodzą. W tajemniczych okolicznościach ich pobratymcy znikają bez śladu, a one jakby nic sobie z tego nie robią. Jednak Gloria nie zamierza nic nie robić i wraz z resztą smoków postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczych smoczych zniknięć. Nawet jeżeli miałoby to wciągnąć wszystkich w wir szaleńczej bitwy.

Tom trzeci również przypadł mi do gustu, nawet bardziej w stosunku do poprzednich tomów. Akcja pędzi w szybkim tempie, a wątki fabularne zostały jeszcze bardziej przemyślane. Emocji jest co nie miara, a bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć swoim zachowaniem. Język autorki jest lekki i barwny, dzięki czemu lekturę kończymy w szybkim tempie. Postacie Glorii, Łupka i Tsunami najbardziej przypadły mi do gustu i czytałem o nich z dużymi emocjami. Kolejne losy smocząt przypadły mi do gustu i chłonąłem je z wypiekami na twarzy. Przygody młodej smoczycy potrafią zaciekawić, w szczególności powinny się spodobać nieco młodszym czytelnikom. Choć i starsi odbiorcy powinni się nieźle bawić podczas czytania. Sutherland jest jedną z najlepiej docenianych autorek książek dla młodzieży. Jak najbardziej zasłużenie. Nie zawiodłem się na tej książce i z pewnością sięgnę po kolejne tomy cyklu. Powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Zakończenie zaskoczyło mnie i zachęciło do sięgnięcia po kontynuację.

"Ukryte królestwo" przypadła mi do gustu i nieźle się bawiłem podczas czytania. Książkę czyta się szybko i emocjonująco, dzięki brawurowej akcji i niebanalnym bohaterom. Świat wykreowany przez autorkę jest spójny i realistyczny, zachęcający do poznania. Dopracowany w najmniejszych szczegółach, jest mocną stroną tej pozycji. Okładka przyciąga wzrok i świetnie prezentuje się na półce, co również jest ważną sprawą. Warto najpierw zapoznać się z poprzednimi pozycjami aby lepiej zagłębić się w świat opowieści. Tui T. Sutherland znowu zabiera swoich czytelników do świata pełnego magi, gdzie wszystko jest możliwe. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
3 komentarze
Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie:D

Unknown pisze...

Muszę wpierw sięgnąć po wcześniejsze tomy. Ale cykl ciekawy ;).

Cresto Mix pisze...

Piszesz bardzo zachęcające recenzje i jak tu się im oprzeć ? :p