poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Dusza cesarza - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Dusza cesarza - Brandon Sanderson


Dusza cesarza - Brandon Sanderson

Tytuł: Dusza cesarza
Autor: Brandon Sanderson
Cykl: Elantris (tom 1.5)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 15 czerwca 2016
Liczba stron: 128


"Dusza cesarza" autorstwa Brandona Sandersona po raz kolejny przyciąga do lektury ciekawymi postaciami i wartką akcją. Świat przedstawiony oraz umiejętności magiczne w nim zaserwowane wyglądają różnorodnie i realistycznie. Cykl Elantris zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco, zachęcając do zagłębienia się w realia opowieści. Z przyjemnością znów sięgnąłem po pozycję autora i jak zwykle się nie zawiodłem. Wartka akcja, ciekawe zwroty fabularne wciągnęły mnie od pierwszej do ostatniej strony.

Cesarz Ashravan w wyniku zamachu stracił duszę, a jego żona życie. Stronnictwo Dziedzictwa chwieje się w posadach grożąc rychłym upadkiem całego cesarstwa. Gdy Shai zostaje uwięziona po nieudanej próbie zastąpienia Księżycowego Berła falsyfikatem, musi coś szybko wymyślić jeżeli chce ocalić życie. Jednak zadanie jakie zostanie jej powierzone nie będzie należeć do łatwych. Przyjdzie jej stworzyć kolejną duszę cesarza, wykorzystując do tego celu moc Fałszerstwa. Uwięziona w obskurnym więzieniu będzie starała się wymyślić jak tego dokonać, jednocześnie obmyślając plan ucieczki. Czas upływa jednak na jej niekorzyść...

Sanderson jak zwykle popisał się bujną wyobraźnią i zabrał swoich czytelników do porywającego i różnorodnego świata pełnego niebezpieczeństw. Kolejny cykl zapowiada się bardzo ciekawie i daje zapowiedź na emocjonujące kolejne tomy. Magia, bohaterowie z krwi i kości i szybka akcja to niezaprzeczalne plusy tej pozycji. Polubiłem Shai oraz Gaotona i z wypiekami na twarzy chłonąłem ich dalsze losy. Umiejętności tworzenia Znaków Esencji i Pieczęci Dusz zostały opisane przez autora niezwykle wiarygodnie i dodały tylko bohaterom autentyczności. Przedstawienie czytelnikom daru Fałszerstwa wyszło Sandersonowi bardzo dobrze i świetnie się bawiłem podczas czytania. Koniecznie będę musiał sięgnąć po kolejne tomy z cyklu Elantris.

"Dusza cesarza" jest porywającą książką, którą czyta się w mgnieniu okaz. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom twórczości autora jak i samej fantastyki. Szybka akcja przyspiesza dodatkowo czytanie i opowiadaną historię się wręcz pochłania. Barwni bohaterowie z krwi i kości przekonują czytelnika i wzbudzają sporą sympatię. Dialogi również wypadają na plus, dzięki czemu książkę odbiera się jeszcze bardziej wiarygodnie. Autor ma dużą wprawę w tworzeniu wciągających cykli i ten również zapowiada się na kolejny nie mniej pasjonujący. Gratka dla miłośników długich i ciekawych historii. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Unknown pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas.

Zakrecona pisze...

Lubię Sandersona, więc chętnie sięgnę.

Unknown pisze...

Może się skuszę za jakiś czas ;)

Unknown pisze...

Czytałem fragment tej książki i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Musze ją mieć!

Unknown pisze...

chętnie przeczytam