czwartek, 28 lipca 2016

W stronę grozy - Viveca Sten

Email Edytuj post

W stronę grozy - Viveca Sten


W stronę grozy - Viveca Sten

Tytuł: W stronę grozy
Autor: Viveca Sten
Cykl: Morderstwa w Sandhamn (tom 6)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 18 maja 2016
Liczba stron: 384


"W stronę grozy" jest szóstym tomem z cyklu Morderstwa w Sandhamn autorstwa Viveci Sten. Jest to porywająca historia o niespełnionych pragnieniach i wypartych wspomnieniach, które skrywają wstydliwą tajemnicę. Pomimo kolejnego już tomu autorka zaskakuje i wciąga czytelnika w skomplikowaną i zawiłą intrygę, trzymając w napięciu do samego końca. Silne emocje towarzyszą nam przez cały czas lektury, nie puszczając ani przez moment.

Na plaży w Sandhamn zostają odnalezione zwłoki kobiety. Zbadaniem tej sprawy zajmie się inspektor policji kryminalnej Thomas Andreasson. Zagłębi się w niełatwe śledztwo, a gdy będzie drążył coraz głębiej wyjdą na jaw tajemnicze i ponure fakty. Odnajdzie ślady prowadzące do wyrafinowanego mordercy i ksenofobicznych organizacji, które są zdolne niemal do wszystkiego. Poznamy również losy Nory Linde, która zmaga się z własnymi trudnościami. Kłopoty osobiste i problemy w pracy zmuszą ją, aby podjęła niełatwą decyzję.

Szósty tom z cyklu Morderstwa w Sandhamn wypada całkiem ciekawie i szybko się czyta. Viveca Sten po raz kolejny spisała się na medal i zaciekawiła mnie przedstawioną fabułą. Autorka zaserwowała swoim czytelnikom kawał porządnej literatury z licznymi spiskami i intrygami. Powieść wciąga realizmem i tajemniczością prowadzonej akcji. Całość pisana jest językiem lekkim i barwnym, sprawiającym, że książkę po prostu czyta się bardzo szybko. Postać Thomasa Andreassona przypadała mi do gustu i z ciekawością czytałem jego kolejne losy. Wątki fabularne zostały skrojone ciekawie i z pomysłem nie nudząc ani przez chwilę, co i rusz zaskakując czytelnika nowymi pomysłami i rozwiązaniami. Jest to trzymający w napięciu thriller, który co kawałek wywołuje gęsią skórkę. Rozwikłanie historii potrafi porządnie zaskoczyć czytelnika, a napięcie trzyma do samego końca.

"W stronę grozy" jest powieścią pełną akcji oraz licznych tajemnic. Klimat jest oryginalny, a bohaterowie zostali stworzeni z krwi i kości. Bohaterowie uzyskali moją sympatię już od pierwszych stron. Zostałem wciągnięty w tą emocjonującą opowieść, a czym czytamy dalej tym napięcie i emocje są coraz większe. Najlepiej zacząć czytanie od tomu pierwszego, aby mieć lepsze rozeznanie w świecie przedstawianym przez autorkę. Choć można potraktować tą pozycję jako odrębną lekturę i również cieszyć się z czytania. Książka ani przez moment nie nudzi. Pozycja wręcz obowiązkową dla miłośników thrillerów i powieści z szybko pędzącą akcją. Viveca Sten wykreowała ciekawych i różnorodnych bohaterów, którzy potrafią zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:

Wydawnictwo Czarna Owca
4 komentarze
Zakrecona pisze...

z pewnością sięgnę.

Unknown pisze...

Ciekawa pozycja:)

Sylwia W. pisze...

Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

ciekawa recenzja