czwartek, 14 lipca 2016

Siódma dusza - Andrzej Wardziak

Email Edytuj post

Siódma dusza - Andrzej Wardziak


Siódma dusza - Andrzej Wardziak

Tytuł: Siódma dusza
Autor: Andrzej Wardziak
Wydawnictwo: Videograf SA
Data wydania: 10 listopada 2015
Liczba stron: 240


"Siódma dusza" to dawka horroru, która potrafi sprawić, że nie zaśniemy w nocy zbyt łatwo. Andrzej Wardziak pisze dosadnie i obrazowo, dzieląc się z czytelnikami grozą tak głęboką, że miejscami, aż trudno się czyta. Widać, że autor posiada bogatą wyobraźnię i lubi straszyć swoich czytelników. Horror ze swojej zasady powinien wpływać mocno na psychikę odbiorcy, a Siódma dusza wpłynęła na moją może, aż za bardzo.

Pięcioro znajomych wybiera się na wycieczkę do starego domu, który został odziedziczony po tajemniczo zmarłym wuju jednego z chłopaków. Zaplanowany piątkowy wieczór mający upływać w miłej atmosferze szybko przeradza się w istny koszmar. Jeden z członków imprezy w niewyjaśnionych okolicznościach okalecza się w bestialski sposób, a pozostali popadają w istną histerię. Okazuje się, że w wiekowym domu nie są sami, próbując dojść prawdy znajdują tajemniczy pokój. Dziwne pomieszczenie okazuje się służyć do komunikowania się ze zmarłymi...

Andrzej Wardziak oddał w ręce czytelników pozycję intrygującą, która podczas czytania potrafi nie raz zaskoczyć. Z pozoru utarty schemat opowieści zawiera wiele ciekawych elementów, których próżno szukać w innych książkach tego typu. Podczas czytania pytania mnożą się na potęgę, a klimat opowieść przyspiesza, zagęszcza się, z każdą przewróconą stroną. Do samego końca czytelnik trzymany jest w napięciu. Barwny język, klimatyczne opisy i ciekawi bohaterowi sprawiły, że książkę skończyłem w dość szybkim tempie. Wątki fabularne zostały poprowadzone ciekawie i z pomysłem, dzięki czemu nie sposób się nudzić podczas czytania.

"Siódma dusza" jest udaną powieścią grozy, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku. Tajemnice mnożą się w szybkim tempie, a autor odpowiedzi dawkuje powoli potęgując przy tym napięcie. Duchy, diabły i demony będą towarzyszyć hucznym zabawom nastolatków, którzy nie stronią od alkoholu, sex-u i narkotyków. Autor porusza wiele tematów na kartach książki, gdzie groza i obłęd stanowią główne motywy opisywanej historii. Zakończenie potrafi śmiertelnie zaskoczyć. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Videograf SA:

4 komentarze
Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie.

Unknown pisze...

Uwielbiam takie klimaty.

Unknown pisze...

Przeczytałam. Książka bardzo wciąga;)

Unknown pisze...

Skoro tak wiele osób zachwala to może się skuszę.