czwartek, 14 lipca 2016

Splątanie - Maciej Lewandowski

Email Edytuj post

Splątanie - Maciej Lewandowski


Splątanie - Maciej Lewandowski

Tytuł: Splątanie
Autor: Maciej Lewandowski
Cykl: Jakub Kempner (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf SA
Data wydania: 15 lutego 2016
Liczba stron: 400


"Splątanie" autorstwa Macieja Lewandowskiego intryguje i przyciąga ciekawym językiem i zaskakującymi zwrotami akcji. Czytelnik zostaje wciągnięty od pierwszej strony w mroczny i niebezpieczny świat, gdzie wszystko jest możliwe. Podróż pełna grozy i niesamowitości sprawia, że nie raz dreszcz strachu przebiegnie nam po plecach, a i tak nie będziemy chcieli oderwać się od lektury. Niezwykle ciekawy i udany początek serii.

Jakub Kempner jest policyjnym śledczym, który został zdegradowany w pełnionych obowiązkach. Przydzielono mu dlatego sprawę samobójstwa, przynajmniej tak mogło się z z pozoru wydawać. Podczas prowadzonego śledztwa Kempner dochodzi do licznych niewyjaśnionych zjawisk, które zaczynają wymykać się spod kontroli i zdrowego rozsądku. Odkrywa zagadkowe, bezwzględne samookaleczenia prowadzące do potwornego, demonicznego bytu mającego wypełnić mroczny rytuał, który zapoczątkowany został ponad dwa wieki wcześniej. Mający szansę powodzenia raz na kilkadziesiąt lat. Czy policjant porzuci utarte ścieżki dochodzenia i otworzy umysł na nowe dowody? Prowadzące do grozy tak straszliwej, że, aż niewyobrażalnej.

Książka mnie nie zawiodła i świetnie bawiłem się podczas czytania. Połączenie kryminału z thrillerem wyszło bardzo udanie, za co autorowi należą się spore brawa. Bohaterowie zostali stworzeni ciekawie i z pomysłem, emocjonując swoimi losami. Intryga została nakreślona ciekawie, co i rusz zaskakując czytelnika nowym biegiem wydarzeń. Maciej Lewandowski pisze piórem barwnym i bogatym, dodatkowo przyciągając do lektury. Jest to intryga kryminalna na wysokim poziomie, porzucająca utarte schematy i zaskakująca nowymi rozwiązaniami. Zakończenie również potrafi zaskoczyć, budząc lekki niedosyt i ochotę dalszej porcji lektury.

"Splątanie" to ciekawy tom pierwszy, dający doskonałą zapowiedź następnych książek. Powieść doskonała dla wielbicieli mrocznych klimatów i niesztampowych rozwiązań. Książka skomplikowana i dopracowana w najmniejszym szczególe, pozwalająca wsiąknąć w przedstawiony świat. Oryginalny styl, szybka akcja i bohaterowie z krwi i kości to zasadnicze plusy tej pozycji. Nie zawiodłem się na tej lekturze i chętnie sięgnę po kolejne książki z pod pióra tego autora. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Videograf SA:

6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Bardzo ciekawa książka :D!

Wiktor Zwycięzca pisze...

Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.

Lejko Buuka pisze...

Brzmi interesująco :)

Gerroor Ged pisze...

Książka wydaje się interesująca.

Ricardo Allba pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

L.V.V. Sasha pisze...

niebawem przeczytam:).