środa, 6 lipca 2016

Dzień, w którym nauczyłem się żyć - Laurent Gounelle

Email Edytuj post

Dzień, w którym nauczyłem się żyć - Laurent Gounelle


Dzień, w którym nauczyłem się żyć - Laurent Gounelle

Tytuł: Dzień, w którym nauczyłem się żyć
Autor: Laurent Gounelle
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Liczba stron: 264


"Dzień, w którym nauczyłem się żyć" autorstwa Laurenta Gounellea jest pozycją ciekawą, od pierwszych stron wciągającą w świat książki. Powieść czyta się lekko i przyjemnie, bohaterowie są barwni, a pozytywne przesłanie dodatkowo zachęca do czytania. Historia przedstawiana przez autora ukazuje blaski i cienie ludzkiej egzystencji. Wsiąknąłem od pierwszej do ostatniej strony w lekturę i ani przez moment się nie nudziłem podczas czytania.

Jonathan mieszka w San Francisco, prowadzi życie jak wiele innych osób w tym ogromnym i hałaśliwym mieście. Pewnego dnia gdy przechadza się po jego tętniących gwarem ulicach zaczepia go pewna Cyganka. Postanawia przepowiedzieć mu przyszłość, chwyta go za rękę i nagle jakby zamiera. Niestety to co usłyszy Jonathan na bulwarach w San Francisco raz na zawsze odmieni jego życie. Utarte tory jego losów zaczną zmieniać się, a mężczyzna na nowo pozna samego siebie. Jedno niespodziewane spotkanie z tajemniczą Cyganką raz na zawsze zmieniło jego z pozoru poukładane życie...

Książka mnie nie zawiodła i z przyjemnością chłonąłem kolejne strony. Autor posługuje się językiem barwnym i bogatym, dzięki czemu lekturę ukończyłem w dość szybkim tempie. Postacie przedstawione na kartach książki są barwne i ciekawe. Przedstawione z krwi i kości, dzięki czemu jeszcze lepiej można wczuć się w ich losy. Wątki fabularne zostały wykreowane z pomysłem i potrafią nie raz porządnie zaskoczyć podczas czytania. Laurent Gounelle przypomina co jest w życiu najważniejsze i liczne prawdy życiowe przedstawia wprost. Autor zadaje wiele pytań dając czasami niejednoznaczne odpowiedzi na temat życia i śmierci. Pokazując, że należy korzystać z życia puki czas ponieważ jeżeli będziemy za długo zwlekać to po prostu może być już za późno. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje z pod pióra autora, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto.

"Dzień, w którym nauczyłem się żyć" stało się lekturą, na której się nie zawiodłem. Barwne postacie i ciekawe wątki fabularne to zasadnicze plusy tej pozycji. Polubiłem Jonathana i z ciekawością chłonąłem jego dalsze losy. Laurent Gounelle pisze bogatą prozą potrafiąc zaskakiwać rozwojem fabuły, jak i samych bohaterów. Czytelnicy powinni znaleźć w niej coś dla siebie i bawić się znakomicie podczas lektury. Okładka przyciągająca wzrok, co również zasługuje na pochwałę, świetnie prezentuje się na półce. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, może odmieni również i wasze życie. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:

swiatksiazki
6 komentarzy
Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Sylwia W. pisze...

Bardzo fajna pozycja.

Unknown pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Gerroor Ged pisze...

Chętnie przeczytam.

Yuri Ossaka pisze...

zapowiada się interesująco

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam.