poniedziałek, 20 czerwca 2016

Zapach lawendy - Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington

Email Edytuj post

Zapach lawendy - Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington


Zapach lawendy - Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington

Tytuł: Zapach lawendy
Autor: Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: czerwiec 2016
Liczba stron: 416


"Zapach lawendy" to zbiór tekstów, który przyciąga różnorodnością i barwnymi postaciami. Wątki zawarte w tej książce potrafią zaskoczyć i sprawiają, że nie raz podczas lektury zostaniemy zaskoczeni. Silne emocje zostały wymieszane z klimatem ciepłym i słonecznym, podczas którego uczucia wręcz zdają się buzować. Słodki zapach kwiatów jest wręcz wyczuwalny poprzez karty książki, dzięki barwnemu i lekkiemu pióru. Liczne zwroty akcji i niesztampowi bohaterowie sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać.

Na Kartach książki dostajemy trzy ciekawe historie, które opowiadają o poszukiwaniu szczęścia oraz miłości. Autorki pokazują nam Francję gdzie podczas letniego okresu, gdy zioła i kwiaty pięknie pachną pewne trzy pary zmagają się z trudami swoich losów. Zapach lawendy unosi się w powietrzu owiewając kipiące od emocji romanse i rodzące się w burzliwych uczuciach związki. Na południu Francji lato jest gorące tak samo jak poczynania Sebastiena i Elli, Billi i jej szefa oraz Sofie i Lucasa. Różni ich wiele lecz łączy potrzeba odnalezienia miłości i stabilizacji w życiu. Czy uda im się odnaleźć szczęście?

Autorki wplatają w swoje historie wiele wątków i sprawiają, że czyta się je niezmiernie ciekawie. Bohaterowie stworzeni są realistycznie z krwi i kości, sprawiając, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Książkę przeczytałem bardzo szybko, nie nudząc się od pierwszej do ostatniej strony. Całość odbiera się bardzo prawdziwie, ze względu na autentyczne i realistyczne historie. Autorki piszą o miłości, jej wzlotach i ciężkich upadkach. Ukazują, że zawsze warto iść za głosem serca, nawet jeżeli może się to skończyć bolesnym rozczarowaniem. Przede wszystkim gdy chodzi o prawdziwą miłość. Książka napisana jest interesująco i barwnie, dzięki czemu czytanie skończyłem bardzo szybko. Pozycja ta wyróżnia się w swoim gatunku i powinna przypaść do gustu czytelnikom, którzy lubią romanse. Dla miłośników gatunku pozycja wręcz obowiązkowa, sprawiająca, że nie ma miejsca na ani chwilę nudy. Historie są wielowątkowe i barwne, a wiele zwrotów akcji zachęca do dalszego czytania. Pisarstwo autorek przyjemnie się czyta, co dodatkowo daje frajdę z lektury.

"Zapach lawendy" to pozycja lekka, choć nie pozbawiona głębszego dna i przesłania do czytelników. Jest to jeden z lepszych romansów jaki ostatnio przyszło mi czytać, co jak najbardziej zasługuje na plus dla tej pozycji. Historie przedstawiane przez autorki poruszają trudne relacje w związkach i ukazują, że po mimo wieloletniego związku małżonkowie mogą nic o sobie nie wiedzieć. Brak zaufania i rozmowy to jeden z podstawowych problemów w nie jednym związku bez różnicy czy tyczy się to wieloletniego małżeństwa czy młodej pary nastolatków. Książka po mimo swej prostoty jest mądra i dojrzała, jak najbardziej godna poznania. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
4 komentarze
Zakrecona pisze...

Bardzo chętnie przeczytam, wydaje się być godna uwagi.

Leluch Poleluch pisze...

Coś jak najbardziej dla mnie!

Vigrio Salza pisze...

koniecznie muszę ją jakoś dorwać:).

Neris Iko pisze...

Super książka.