poniedziałek, 20 czerwca 2016

Przeklęty grobowiec - Christian Jacq

Email Edytuj post

Przeklęty grobowiec - Christian Jacq


Przeklęty grobowiec - Christian Jacq

Tytuł: Przeklęty grobowiec
Autor: Christian Jacq
Cykl: Śledztwa księcia Setny (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 26 kwietnia 2016
Liczba stron: 272


"Przeklęty grobowiec" to porywająca książka, której akcja pędzi w szybkim tempie nie pozwalając się nudzić ani przez moment. Wartka fabuła przepełniona jest tajemniczością i fantastycznym klimat starożytnego świata. Kraj faraonów porywa głębią i autor potrafił dogłębnie to ukazać. Bogactwo świata i brutalność jego mieszkańców niejednokrotnie pokazują, że podczas lektury możemy się spodziewać niemal wszystkiego. Realia starożytnego Egiptu Christian Jacq oddał niezwykle wiernie, przyciągając tym samym do lektury. Spiski, gry pozorów i burzliwa miłość wręcz rozsadzają starożytny świat Egiptu.

Szala zwycięstwa w bitwie przeciwko Nubijczykom zostaje przechylona na korzyść faraona Ramzesa II. Jednak świętowanie nie może trwać długo i w międzyczasie dochodzi do straszliwej tragedii. Z prastarego grobowca zostaje wykradziony niezwykle cenny zapieczętowany dzban Ozyrysa, który ponoć w swoim wnętrzu skrywa tajemnicę życia i śmierci. Młodszy syn władcy, książę Setna, światły kapłan świątyni boga Ptaha wraz z kapłanką bogini Sechmet postanawiają rozwikłać tą tajemniczą zagadkę kradzieży. W zakrojoną na szeroką skalę kradzież maczały palce złe moce i wtykanie nosa w nie swoje sprawy może okazać się fatalne w skutkach. Czy Sekhet i Setnie uda się rozwikłać niebezpieczną sprawę i czy młodzieńcowi uda się skraść serce wybraki? Przeczytajcie, a z pewnością się przekonacie.

Powieść napisana jest brawurową prozą i czyta się ją z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Barwni bohaterowie i zaskakujące wątki fabularne nie pozwalają się nudzić choć przez moment. Umiejscowienie akcji w starożytnym Egipcie to bardzo dobry pomysł i autor popisał się znajomością tego okresu historycznego. Monumentalne budowle, tajemnicze kulty różnorakich bóstw i prawdziwe ludzkie perypetie zostały niezwykle interesująco opisane. Christian Jacq dodatkowo posługuje się ciekawym językiem, który tylko dodaje całości niezwykłego charakteru. Jest to prawdziwy mistrz w ukazywaniu historii Egiptu i nakreślaniu porywających historii.

"Przeklęty grobowiec" od pierwszej strony zachwycił mnie rozwojem akcji oraz losami bohaterów. Malownicze opisy i brawurowe potyczki sprawiły, że całość czytałem z wypiekami na twarzy. Postać Setny bardzo mi się spodobała i z zaciekawieniem czytałem o dalszych jego losach. Z ciekawością czekam na kolejne tomy tego rewelacyjnie zapowiadającego się cyklu i już nie mogę się doczekań następnych dużych emocji towarzyszących lekturze. Ilustracje w książce jak i sama okładka zostały wykonane profesjonalnie i ciekawie dodając całej pozycji dodatkowego klimatu z życia starożytnego Egiptu. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Koletea Mims pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca, już od dawna mnie kusi.

Lydia Beetlejuice pisze...

Bardzo dobra recenzja, a książka może być ciekawa.

Madziak M.S. pisze...

Słyszałam wiele dobrego o tej pozycji. Więc chętnie sięgnę.

Sayuri Veronique pisze...

Na pewno się zapoznam z tą pozycją ;)

Happy Makane pisze...

Może być ciekawa, na pewno się na nią połaszczę.