poniedziałek, 20 czerwca 2016

Warcraft: Durotan - Christie Golden

Email Edytuj post

Warcraft: Durotan - Christie Golden


Warcraft: Durotan - Christie Golden

Tytuł: Warcraft: Durotan
Autor: Christie Golden
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 18 maja 2016
Liczba stron: 320


"Warcraft: Durotan" jest to książka napisana na podstawie kulowych już gier z serii Warcraft. Autor Christie Golden spisał się doskonale oddając realia gry znakomicie i tym samym sprawił, że powieść czyta się jeszcze ciekawiej. Klasyczna książka ze świata Miecza i Magii potrafi przyciągnąć fanów gatunku, do których ja, jak najbardziej się zaliczam. Świat przedstawiony na kartach książki jest równie barwny i bogaty jak w grze, co dodatkowo wciąga w lekturę. Bohaterowie są heroiczni, magia potężna, a akcja szybka. Czego chcieć więcej?

Świat Draenoru jest posępny i okrutny, jednymi z jego mieszkańców są członkowie Klan Mroźnego Wilka. Przyszły dla nich ciężkie czasy, gdzie zwierzyny łownej jest coraz mniej, a zimy stały się niezwykle surowe. Zmiany zdają się nieuchronne, dlatego pojawienie się na Grani Mroźnego Ognia tajemniczego przybysza, który odmieni ich losy, zdawało się jedynie kwestiom czasu. Gul’dan przybył do nich z propozycją wyruszenia na podbuduj nowych, żyznych krain, gdzie życie będzie łatwiejsze, a śmierć nie będzie przychodziła tak często. Czy wódz klanu, Durotan zgodzi się na propozycję przybysza? Depcząc tym samym własną dumę i honor dla dobra całego klanu.

Świat stworzony przez Blizzarda stał się tak wielki, że poznanie go zajęłoby niezwykle wiele czasu. Autor uchwycił w tej książce zaledwie fragment jego rozbudowania. Jednak uczynił to na tle sprawnie i ciekawie, że lektura książki w szczególności dla fana uniwersum powinna być prawdziwą przyjemnością. Lekkie pióro i barwne opisy sprawiają, że całość ciekawi. Okraszone szybką akcją i nieszablonowymi zwrotami fabularnymi wciągają od pierwszej do ostatniej strony. Książka powinna przypaść do gustu w szczególności fanom, jednak i czytelnicy nie zaznajomieni z fenomenem gier również powinni się świetnie bawić podczas lektury. Christie Golden spisał się znakomicie i z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po książki jego autorstwa.

"Warcraft: Durotan" to bardzo udana adaptacja gry na potrzeby książki. Wiernie odwzorowane realia i szybka akcja dają mieszankę iście wybuchową. Losy Durotana zostały opisane ciekawie i z pomysłem, nie nudząc ani przez moment lektury. Ciekawe postacie, barwne opisy i liczne emocjonujące walki to mocne plusy tej powieści. Pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów Warcrafta, nie powinniście poczuć się zawiedzeni. Jest to fantastyka przez duże F, gdzie magia jest potężna, kobiety piękne, a krew mieni się szkarłatem. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Insignis:

Wydawnictwo Insignis
6 komentarzy
Myukki - Chan pisze...

Pozycja jak najbardziej godna uwagi, koniecznie muszę ją przeczytać:)

Aemii Enekko pisze...

Nie znam jeszcze tego autora, lecz widzę, że muszę to jak najszybciej zmienić.

Yuri Ossaka pisze...

Okładka przepiękna, przyciąga niesamowicie. :)

Allek Gonrovi pisze...

Na pewno się na nią połaszczę, uwielbiam Warcrafta!

Cresto Mix pisze...

Bardzo dobra recenzja, a książka jak najbardziej ciekawa.

Yukka Amano pisze...

Świetna recenzja, miałam okazję już czytać tę książkę i oglądać film, oba bardzo fajne^^