środa, 22 czerwca 2016

Time Riders. Królowie Piratów - Alex Scarrow

Email Edytuj post

Time Riders. Królowie Piratów - Alex Scarrow


Time Riders. Królowie Piratów - Alex Scarrow

Tytuł: Time Riders. Królowie Piratów
Autor: Alex Scarrow
Cykl: Time Riders (tom 7)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 30 marca 2016
Liczba stron: 416


"Time Riders. Królowie Piratów" po raz kolejny zapewnia nam szybką akcje i niespodziewane zwroty fabularne. Jest to już siódmy tom z cyklu Time Riders, który i tak potrafi zaskoczyć nowymi zwrotami wypadków. Bohaterowie podczas lektury zmieniają się i możemy obserwować ich przemianę wewnętrzna. Dialogi nie raz potrafią rozśmieszyć niemal do łez, co sprawia, że całość czyta się szybko i przyjemnie. Alex Scarrow potrafi pisać wciągające historie, nie nudząc ani przez moment. Powróćmy jeszcze raz do emocjonującego świata bohaterów: Maddy Carter, Rashima, Sal Vikrama oraz Liama O'Connora. Kolejne zagadki i pytania zdają się mnożyć, a tajemnicza mglista przeszłość zaczyna się klarować.

Tajna organizacja zwerbowała Liama O'Connora, Maddy Carter, Rashima i Sal Vikrama aby ochraniali świat przed zgubnymi skutkami podróży w czasie. Za Jeźdźcami w Czasie podążają okrutne cyborgi z przyszłości, które będą deptać im po piętach. Bohaterowie są zmuszeni do opuszczenia Nowego Jorku i podążenia do wiktoriańskiego Londynu. Czy tam odnajdą to czego szukają od tak dawna? Czu uda im się stworzyć nową bazę? Jednak prawda, której poszukają może okazać się groźniejsza niż przypuszczali, która może nawet ich zabić.

Nie zawiodłem się również na tej pozycji i przeczytałem jak z ciekawością. Akcja, tempo i brak nudy, sprawiły, że lekturę ukończyłem w rekordowym tempie. Klimat powieści jest podobny do tomu poprzedniego, akcja pędzi szybko, zagadki są ciekawe, a bohaterowie barwni. Ciekawie przedstawiony dawny świat, został opisany realistycznie i prawdziwie. Co sprawia, że lekturę odbiera się wiarygodnie i prawdziwie. Wątki fabularne emocjonują, przez co powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Bohaterowie zostali skonstruowani tak, że przykuwają uwagę czytelnika. Swoimi różnorodnymi losami, które autor opisał niezwykle sprawnie. Lekki i barwny język autora pozwala lekturę ukończyć w szybkim czasie. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, ponieważ wciągnąłem w ten cykl już na dobre.

"Time Riders. Królowie Piratów" jest typową książką dla młodzieży, która i tak wyróżnia się paroma ciekawymi pomysłami w swoim gatunku. Choć dorosły czytelnik również powinien w niej znaleźć coś dla siebie. Jest to rasowa przygotówka, która nie nudzi ani przez moment. XVII-wieczny świat został nakreślony prawdziwie i jak najbardziej należą się za to brawa dla autora. Barwne opisy, szybka akcja i ciekawi bohaterowie. Czego chcieć więcej? Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zielona Sowa:

 Wydawnictwo Zielona Sowa
5 komentarzy
Claudia de Rodrigez pisze...

Bardzo fajna pozycja.

Majka Lato pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Lejko Buuka pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. ;)

Anne Heronton pisze...

Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej książki.

Gerroor Ged pisze...

Może być interesująca, okładka bardzo mi się spodobała.;]