poniedziałek, 20 czerwca 2016

Grimm City. Wilk! - Jakub Ćwiek

Email Edytuj post

Grimm City. Wilk! - Jakub Ćwiek


Grimm City. Wilk! - Jakub Ćwiek

Tytuł: Grimm City. Wilk!
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Liczba stron: 384


"Grimm City. Wilk!" jest to kolejna już książka, z pod pióra słynnego już autora na polskim rynku fantasy, Jakuba Ćwieka. Tym razem czytelnicy otrzymują brutalną i mroczną historię osadzoną w klimatach kryminału. Barwny świat przyciąga do lektury, posępny klimat kryminału noir miejscami potrafi, aż wywołać gęsią skórkę na karku. Miasto gdzie przestępstwa wyrastają jak grzyby po deszczu, miasto, które przypomina metropolię wyjętą z lat dwudziestych po prostu wchłania w swe czeluści. Jest to podziemie, które kryje w swoich zakamarkach nie jedną tajemnicę i...grozę.

Przenosimy się do Miasta zwanego Grimm, gdzie mrok gości cały czas, a zło i przemoc są na porządku dziennym. Bezprawie jest codziennością, a śmierć może czaić się, za każdym rogiem. Miasto stojące na cielsku potwornego olbrzyma i napędzane jego czarną krwią oraz kawałkami węglowego serca nie jest zbyt przyjemnym miejscem do prowadzenia egzystencji. Nie staje się wcale bezpieczniejsze gdy pewnego dnia oficer policji Wolf ginie w swoim mieszkaniu w niewyjaśnionych okolicznościach. Nowy Gracz wchodzi do gry, budząc postrach i grozę w całym mieście. Świadkowie twierdzą, że na miejscu zbrodni widzieli przelotnie czerwony płaszcz z kapturem. Jednak czy ta poszlaka zaprowadzi do mordercy? Prawda może okazać się druzgocąca.

Powieść pokazuje cały kunszt Ćwieka i fani jego twórczości powinni jak najbardziej poczuć się usatysfakcjonowani. Z zapartym tchem chłonąłem kolejne strony i nie mogłem się wprost oderwać od lektury. Intrygi i spiski wypełniają całą książkę nie pozwalając się nudzić ani przez chwilę. Liczne groteskowe sceny i rubaszny humor sprawiają, że podczas czytania możemy się uśmiać niemal do łez. Aluzje do baśni Braci Grimm są jak najbardziej wyczuwalne i autor dobrze wykorzystał ten pomysł. Wątki fabularne zostały nakreślone ciekawie i z pomysłem, tworząc dobry i mroczny kryminał. Dom Trzeciej Świnki został opisany ciekawie, mrocznie, a zarazem zabawnie tak jak to Ćwiek ma w zwyczaju. Gangsterzy, posępni gliniarze nie odstępują nas na krok sprawiając, że śledztwo do ostatniej strony emocjonuje i czeka na rozwiązanie. Bohaterowie są barwni i różnorodni, twardziel McShane czy mundurowy Evans potrafią nie raz przykuć uwagę na dobre podczas czytanie. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny tom i następną dawkę dużych emocji.

"Grimm City. Wilk!" to porządnie napisana powieść z ludzkimi i prawdziwymi bohaterami. Nikt tu nie jest idealny i bohaterowie posiadają swoje mocne jak i słabe strony. Ćwiek po raz kolejny na prawdę się postarał i oddał w ręce czytelników powieść dopracowaną i ciekawą. Zagadki trzymają w niepewności do ostatniej strony, a Grimm City to na prawdę mroczne i zagadkowe miejsce. Szybka akcja, niesztampowe zwroty fabularne, śmieszne i realistyczne dialogi to zasadnicze plusy tej książki. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Almead Alrack pisze...

Chętnie się zapoznam z tą serią :D

Ania Lenna pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej:)

Paula Jagoda pisze...

Jaka ciekawa pozycja, coś zdecydowanie dla mnie!

Yukka Amano pisze...

Może kiedyś przeczytam.

L.V.V. Sasha pisze...

Przeczytane, polecam.