czwartek, 23 czerwca 2016

Purgatorium. Wyspa tajemnic - Eva Pohler

Email Edytuj post

Purgatorium. Wyspa tajemnic - Eva Pohler


Purgatorium. Wyspa tajemnic - Eva Pohler

Tytuł: Purgatorium. Wyspa tajemnic
Autor: Eva Pohler
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 10 maja 2016
Liczba stron: 304


"Purgatorium" jest to książka autorstwa Evy Pohler, która przyciąga pięknie wykonaną okładką potrafiącą przykuć uwagę. Zostałem wciągnięty od pierwszej strony w lekturę, nie mogłem się wręcz oderwać od czytania. Powieść jest klimatyczna i potrafi dozować napięcie od pierwszej do ostatniej strony. Autorka posługuje się lekkim piórem, czym przyspiesza dodatkowo czytanie. Spiski i tajemnice szerzą się, za każdą przewróconą stroną.

Daphne Janus wyjeżdża ze swoim chłopakiem do wakacyjnego, pięknego kurortu u wybrzeży Kalifornii. Dziewczyna ma siedemnaście lat i nie może do końca zrozumieć dlaczego rodzice tak łatwo zgodzili się na jej wyjazd. Z pozoru sielska atmosfera i udany wypoczynek zaczynają się zamieniać w istną grozę i horror. Miejsce to okazało się ośrodkiem gdzie przeprowadzane są eksperymentalne terapie dla osób posiadających skłonności samobójcze. Rodzice uważają Daphne za jedną z takich osób i dlatego zgodzili się na wyjazd dziewczyny tak łatwo. Ośrodek będący ponoć ostatnią deską ratunku i jej ocalenia. Dziwne i osobliwe wydarzenia zaczynają zdarzać się coraz częściej, a Daphne zaczyna coś podejrzewać. Pewnego dnia oddziela się od grupy i dochodzi do koszmarnych wydarzeń, o których nie śniła nawet w najgorszych koszmarach.

Powieść przeczytałem dość szybko, lekkie i barwne pióro autorki sprawiło, że nie nudziłem się podczas czytania. Tajemnicza wyspa potrafi zaintrygować, akcja jest szybka, a wątki fabularne zaciekawiają. Intryga zostaje utrzymana do samego końca, a odpowiedzi zostają dawkowane powoli. Bohaterowie są barwni z krwi i kości, dzięki czemu całość czyta się z nieukrywaną ciekawością. Opisy otoczenia jak i samych bohaterów przypadły mi do gustu, za sprawą lekkości w przekazywanej treści. Zakończenie nawet mnie zaskoczyło, z pewnością sięgnę po kolejne tomy autorki ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto.

"Purgatorium" miło mnie zaskoczyła i nie żałuję czasu poświęconego lekturze. Jest to porządnie napisany thriller, który powinien przypaść do gustu fanom gatunku. Eva Pohler spisała się świetnie i przelała wiernie na papier ciekawy pomysł. Zdarzenia nie są banalne, a duchy, zwłoki i szybka akcja towarzyszą nam przez cały czas. Nie znajdziecie ani momentu na ani chwilę nudy podczas czytania tej książki. Książka skierowana do młodzieży, powinna przypaść do gustu również dorosłym czytelnikom. Powieść świetnie napisana i emocjonująca do samego końca. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Replika:

4 komentarze
Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się ciekawa lektura :).

Unknown pisze...

Dam jej szansę, za jakiś czas.

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada.

Unknown pisze...

może akurat trafi w mój gust