sobota, 18 czerwca 2016

Goście - Orson Scott Card

Email Edytuj post

Goście - Orson Scott Card


Goście - Orson Scott Card

Tytuł: Goście
Autor: Orson Scott Card
Cykl: Tropiciel (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 5 kwietnia 2016
Liczba stron: 448


"Goście" jest ostatnim tomem trylogii, który opowiada losy chłopca imieniem Rigg, posiadającego niezwykły dar widzenia ludzkiej przeszłości. Porywająca historia dobiega końca i trudno przewidzieć jaki będzie miała swój finał. Akcja miejscami zapiera dech, a cały poznany świat trzęsie się w posadach. Card znów przyciąga swoją prozą nie dając ani chwili wytchnienia czytelnikowi. Nie znajdziemy miejsca na ani chwile nudy, gdyż wątki fabularne zaskakują, za każdą przewróconą stroną.

Historię Rigga poznajemy gdy wraz z towarzyszem stara się odnaleźć siostrę i poznać prawdę o otaczającym go świecie. Następnie zostaje zmuszony stanąć przed trudnym wyzwaniem poznania ścieżek przeszłości. Aby zdążyć przed przybyciem prastarych Niszczycieli, którzy chcą zniszczyć życie na całej planecie. Przed chłopakiem stoją zadanie nie łatwe i będzie musiał przekroczyć granice własnych możliwości. Odbędzie wyprawę na inne planety, jak również w inne czasy. Zostanie przed nim postawione zadnie uratowania pradziejów ludzkości oraz przyszłości ziemskiej cywilizacji. Jeżeli nie uda mu się zakończyć wojny raz na zawsze dwa światy czeka zniszczenie.

Zakończenie trylogii Tropiciel zostało wykonane wręcz z epickim rozmachem. Szybkość akcji, historia i losy bohaterów emocjonują wręcz do szpiku kości. Od pierwszej do ostatniej strony powieść trzyma w napięciu, ani przez moment się nie nudziłem. Jest to doskonałe podsumowanie, które i tak pozostawia lekką dozę niedosytu i chęć na dalszą dawkę lektury. Bogaty język autora, ciekawe perypetie Rigga nie pozwoliły mi odłożyć książki nieskończonej. Żal, że to już koniec przygód bohaterów, jednak Card dostarczył swoim czytelnikom za pośrednictwem Tropiciela niezapomnianych wrażeń.

"Goście" napisana jest lekkim i barwnym piórem, jest fantastyką, która powinna przypaść do gustu większości miłośników gatunku. Goście to pomieszanie fantastyki z SF, bardzo udane połączenie, którego w takim wykonaniu nigdy nie mam dosyć. Jest to doskonałe zakończenie poprzednich dwóch tomów, które fani cyklu jak i samej twórczości autora powinni przeczytać z przyjemnością. Świetnie się bawiłem podczas lektury tych trzech rewelacyjnych tomów, oby więcej pozycji tego rodzaju na naszym rynku wydawniczym. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Ricardo Allba pisze...

Coś dla mnie!

Allek Gonrovi pisze...

Od jakiegoś czasu interesuję się tą serią. Chyba niebawem przeczytam :).

Myukki - Chan pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.