czwartek, 23 czerwca 2016

Dziedzictwo smoka - Klara Miszczyk

Email Edytuj post

Dziedzictwo smoka - Klara Miszczyk


Dziedzictwo smoka - Klara Miszczyk

Tytuł: Dziedzictwo smoka
Autor: Klara Miszczyk
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 23 lutego 2016
Liczba stron: 348


"Dziedzictwo smoka" to książka z gatunku fantasy dla młodzieży, która dzięki barwnemu światu przyciąga do czytania. Klara Miszczyk zadebiutowała w porządnym stylu i napisała książkę udaną i ciekawą. Lekkie i barwne pióro autorki zachęca do czytania, a szybka akcja nie pozwala się nudzić. Mityczne stworzenia i bajkowe opowieści mieszają się ze światem realnym dając mieszankę iście wybuchowa. Nie zabraknie wróżek, elfów, smoków czy czarnoksiężników na kartach powieści. Z pozoru nie zaskakując niczym nowym, jednak po głębszym przyjrzeniu się fabule odkrywamy, że w głębi opowieści kryje się prastara tajemnica czekająca na odkrycie.

Poznajemy Klarę, dziewczynę, która od zawsze czuła, że jakieś miejsce na nią czeka. Gdzieś daleko, nie potrafiła dokładnie określić gdzie, lecz w głębi duszy czuła, że nie pasuje do świata, w którym przebywa. Pewnego dnia dochodzi do niecodziennego zdarzenia, które przenosi ją do od tak dawna wymarzonego miejsca. Czy jednak okaże się ono naprawdę takie idealne? Czy zostanie zaakceptowana przez nowe otoczenie? Czy jednak znów będzie musiała walczyć o swą wolność, jak i własne życie?

Od pierwszej strony świat opowieści emocjonuje, a akcja pędzi w szybkim tempie. Kraina Księżyca została opisana ciekawie, barwne opisy, ciekawe rasy i prastara magia przyciągają do czytania. Opisywania historia jest złożona, wątki fabularne niejednokrotnie zaskakują i budzą duże emocje. Język autorki jest lekki i barwny, a bohaterowie zostali wykreowani z krwi i kości. Postacie Dasha, Rukiego, Elesego jak i samej Klary wzbudziły mają sympatię i czytałem o ich losach z dużą ciekawością. Całość przeczytałem w szybkim tempie i z pewnością sięgnę po kontynuację. Już nie mogę się doczekać dalszych losów bohaterów.

"Dziedzictwo smoka" to rasowa książka fantasy, nie wyróżniająca się może bardzo czymś szczególnym, jednak jest porządnie napisana i wymyślona. Świat jest barwny i spójny, a bohaterowie różnorodni i realistyczni. Klara Miszczyk musi jeszcze trochę popracować nad warsztatem jednak jest na dobrej drodze aby pisać znakomite książki. W szczególności te fantasy. Główna bohatera to typowa nastolatka i sama książka również skierowana jest bardziej w stronę młodszego odbiorcy. Choć niewykluczone, że mogłaby się spodobać i starszym czytelnikom. Szczególnie miłośnikom fantastyki, którzy uwielbiają elfy, smoki i potężną magię. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Novae Res:

Wydawnictwo Novae Res
4 komentarze
Zakrecona pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Unknown pisze...

Mnie bardzo cieszy ten mocny nacisk na autentyczność, bardzo fajna recenzja.

Unknown pisze...

Nie czytałem jeszcze pozycji tej autorki, ale chyba pora to zmienić:)

Sylwia W. pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.