wtorek, 17 maja 2016

Złocisty błazen - Robin Hobb

Email Edytuj post

Złocisty błazen - Robin Hobb


Złocisty błazen - Robin Hobb

Tytuł: Złocisty błazen
Autor: Robin Hobb
Cykl: Złotoskóry (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 29 kwietnia 2016
Liczba stron: 748


"Złocisty błazen" autorstwa Robin Hobb to drugi tom z cyklu Złotoskóry. Autorka stworzyła niezwykle bogaty świat, do którego zalicza się wiele książek. Akcja trylogii Złotoskóry rozgrywa się w Królestwie Sześciu Księstw kilkanaście lat po zakończeniu trylogii Skrytobójcy. Głównym bohaterem jest Bastard, wciągający czytelnika po raz kolejny w świat pełen intryg i knowań. Powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony, sprawiając, że ani przez moment nie możemy się nudzić.

Intrygi i spiski ogarniają całe królestwo, sprawiając, że nikomu już nie można ufać. Książę Sumienny zostaje uwolniony, a Bastard znów wkracza w wir dworskich knowań. Znów będzie musiał wziąć we własne ręce losy królestwa. Wojna domowa wisi w powietrzy, wrogowie czyhają na każdym kroku aby wbić nuż w plecy. Magiczny dar Bastarda może przydać się jak nigdy dotąd podczas gdy jego przyjaźń z Błaznem zostanie wystawiona na nie lada próbę. Bohaterowie będą musieli wykorzystać wszystkie swoje atuty aby przetrwać w nadchodzącym chaosie. Los królestwa po raz kolejny będzie zależał od pewnego, zwariowanego skrytobójcy.

Po raz kolejny wsiąknąłem w lekturę i następne przygody Bastarda wywołały u mnie duże emocje podczas czytania. Śmierć wyjątkowego wilka Ślepuna wywarła na mnie duże poruszenie, ponieważ bardzo lubiłem tą postać. Autorka po raz kolejny potrafi zaciekawić i zachęcić do lektury. Akcja pędzi bardzo szybko, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Świat przedstawiony jest różnorodny opisany barwnym i bogatym piórem. Jest to kolejna trylogia Pani Hobb, która niezwykle mnie zainteresowała. Bohaterowie z krwi i kości przyciągają uwagę, akcja pędzi w szybkim tempie, a styl autorki jak zwykle nie zawodzi. Z wielką ochotą sięgnę po kolejny tom i przekonam się cóż wydarzyło się dalej.

"Złocisty błazen" jest bardzo udaną kontynuacją przy, której nie sposób się nudzić. Drugi tom obfituje w wiele ciekawych pomysłów i poruszających zwrotów fabularnych. Jest to fantasty najwyższych lotów, które powinno jak najbardziej przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Losy Bastarda nie tracą na wyrazistości i po raz kolejny potrafią wywołać wypieki na twarzy. Spiski, intrygi i knowania zaskakują aby jeszcze mocniej przyciągnąć do lektury. Zakończenie daje wiele możliwości prowadzenia akcji w kolejnym tomie, dlatego z pewnością po niego sięgnę. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
3 komentarze
Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w ręce na pewno przeczytam.

Unknown pisze...

zapowiada się interesująco :)

Unknown pisze...

Nie miałam jeszcze sposobności przeczytać ani jednej książki tej autorki. Choć słyszałam, że warto.