wtorek, 17 maja 2016

Żałobne opaski - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Żałobne opaski - Brandon Sanderson


Żałobne opaski - Brandon Sanderson

Tytuł: Żałobne opaski
Autor: Brandon Sanderson
Cykl: Ostatnie Imperium (tom 6)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 27 kwietnia 2016
Liczba stron: 384


"Żałobne opaski" jest kolejnym tomem z cyklu Ostatnie Imperium. Kontynuacja Stopu prawa oraz Cieni tożsamości przenosi nas po raz kolejny w brutalny i bezlitosny świat. Brandon Sanderson po raz kolejny zaskakuje i dostarcza sporą dawkę mocnych wrażeń i emocji. High fantasy miesza się tutaj z zaawansowaną technologią tworząc mieszankę iście wybuchową. Wątki z Steris bardzo przypadły mi do gustu, zachęcając do dalszego chłonięcia lektury. Stworzony przez autora świat jest niezwykle znajomy, wciągający do ostatniej strony. Zarazem bardzo różnorodny pozbawiony utartych schematów, potrafiący owładnąć czytelnika.

Tajna organizacja zwana Kręgiem zaczyna wywierać coraz większe naciski na cały świat. Waxillium Ladrian po raz kolejny podejmuje się wyprawy do Nowego Seranu w celu sprawdzenia poczynań tajemniczej organizacji. Jak również motywacji, które kierują wujem Edwarnem. Mityczne metalmyśli, które ongiś posiadał Ostatni Imperator teraz mogą wpaść w niepowołane ręce. Władca zmarły przed wieloma wiekami teraz zatarł się w pamięci wielu osób. Czy potężna moc dostanie się w niepowołane ręce...

Kolejne przygody Waxa i Wayne emocjonują i niepozwalaną odłożyć lektury ani na moment. Wydarzenia z Ostatniego Imperium drugiej ery wciągnęły mnie, aż do ostatniej strony. Zabawne dialogi, szybka akcja i niesztampowi bohaterowie to mocne atuty tej pozycji. Brandon Sanderson jak zwykle potrafi zaskoczyć swoich czytelników i wprowadza do powieści sporo ciekawych rozwiązań. Poznamy więcej zastosowań opisanego przez autora systemu magii, o czym czytałem z dużym zaciekawieniem. Kontynuacja opowiada porywającą historię, która nie raz potrafi wywołać wypieki na twarzy i sprawić, że od książki nie będziemy mogli się po prostu oderwać. Przygody Waxa i Wayne'a przypadły mi do gustu i czytałem o nich z dużym zaciekawieniem. Wedle zapewnień autora pojawi się kolejny tom, na co czekam z dużą ciekawością. Z pewnością po niego sięgnę.

"Żałobne opaski" nie zawiodła mnie i świetnie bawiłem się podczas czytania. To prawdziwa gratka dla fanów Brandona Sandersona jak i cyklu Ostatnie Imperium. Jest to jeden z lepszych cykli fantasy, który naszpikowany jest po same brzegi rewelacyjnymi pomysłami i barwnymi bohaterami. Akcja pędzi szybko, dialogi potrafią rozśmieszyć do łez, a zakończenie zaskakuje. Czego chcieć więcej? Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić was do sięgnięcia po tą rewelacyjną pozycję, jak i po cały cykl. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Paula Jagoda pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D

Yukka Amano pisze...

Nie znam autora ale z ciekawości sięgnę.

L.V.V. Sasha pisze...

Okładka jest cudowna, a i treść bardzo zachęca ;)

Myukki - Chan pisze...

szybka akcja i brak nudy! :D

Aemii Enekko pisze...

Bardzo ciekawa książka.

Yuri Ossaka pisze...

Lubię pisarstwo autora, więc nie omieszkam się z nią zapoznać.

Allek Gonrovi pisze...

Muszę przeczytać.