niedziela, 8 maja 2016

Wikingowie. Wilcze dziedzictwo - Radosław Lewandowski

Email Edytuj post

Wikingowie. Wilcze dziedzictwo - Radosław Lewandowski


Wikingowie. Wilcze dziedzictwo - Radosław Lewandowski

Tytuł: Wikingowie. Wilcze dziedzictwo
Autor: Radosław Lewandowski
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Data wydania: 30 marca 2016
Liczba stron: 432


"Wikingowie. Wilcze dziedzictwo" już po samej okładce zachęca do zapoznania się z zawartością. Historie wikingów zostały opisane ciekawie z dużym naciskiem na prowadzenie szybkiej akcji. Radosław Lewandowski przyciąga do lektury barwnymi bohaterami i niesztampowymi wątkami fabularnymi. Miłość i nienawiść mieszają się tu razem, a zdrady i intrygi nie raz doprowadzają do niechybnej śmierci. Jest to jedna z lepszych książek z gatunku literatury przygodowej, która ani na moment nie pozwala się nudzić.

X wiek n.e. Z europy północnej wyruszą jedne z najpotężniejszych wypraw łupieżczych jakie widział świat. Wojów z mroźnej Skandynawii popycha woń złota i licznych bogactw, które mogą zdobyć w odległych krainach Ameryki Północnej oraz Półwyspu Iberyjskiego. Wielcy wojownicy, którzy toczą wojny również między sobą, zaprawieni w walce staną się prawdziwą bolączką również dla królestwa chrześcijańskiego. Chciwość i brutalność sprawią, że nie cofnął się przed niczym, w szczególności gdy na wyciągniecie reki mają nieprzebrane bogactwa licznych bogatych państw, które posiadają wiele słabości. Wyruszywszy ze skutej lodem Skandynawii pazerne hordy Wikingów popłyną na swych potężnych statkach aby szukać wielkich skarbów i łupów. Krew i posoka popłyną strumieniami.

Powieść pozwala poczuć niebezpieczeństwo i barbarzyństwo tamtych mrocznych czasów. Sprawiając, że szybko wsiąkamy w realia powieści. Radosław Lewandowski oddał w ręce czytelników porządnie napisaną powieść, która powinna przypaść do gustu miłośnikom fantasy i pozycji przygodowych. Lektura lekka i barwna opisuje sporo mitów i legend z terenów mroźnej Skandynawii. Bohaterowie zostali ciekawie wykreowani, sprawiając, że ich losy nas emocjonują. Z wypiekami na twarzy śledzimy ich dalsze poczynania, zastanawiając się, cóż będzie dalej. Świat prastarych Bogów i potężnych wojowników wciągnął mnie do ostatniej strony.

"Wikingowie. Wilcze dziedzictwo" przedstawia ciekawą opowieść o Wikingach, którą czyta się z nieukrywaną ciekawością. Z pewnością przeczytam kolejne książki z pod pióra autora, ponieważ ta mnie przekonała. Historia miesza się tu z fikcją literacką, dając mieszankę iście wybuchową. Akcja pędzi szybko, a bohaterowie zaskakują. Wikingowie na kartach powieści przekonali mnie i zainteresowali, ich obyczaje i wierzenia zostały tu bardzo ciekawie nakreślone. Całość chłonie się bardzo szybko, a przedstawiona historia potrafi nie raz zaskoczyć. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MUZA S.A.:

Wydawnictwo Muza
9 komentarzy
Unknown pisze...

Tyle osób chwali, więc chyba nie będę miała wyjścia i przeczytam.

Unknown pisze...

Lubię książki fantasy więc może się skuszę.

Unknown pisze...

Bardzo fajna książka, lubię takie klimaty.

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, książka może być warta uwagi.

Unknown pisze...

Przeczytałam i polecam.

Unknown pisze...

Może być ciekawa, chyba się na nią skuszę :)

Yuri Ossaka pisze...

Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.

Flora pisze...

Zapowiada się bardzo intrygująco, chętnie przeczytam. :)

Anonimowy pisze...

Zapraszamy na fp powieści "Wikingowie" na konkurs w którym można wygrać czytnik e-booków KINDLE TOUCH 7. Proszę podać informację dalej, im większa konkurencja tym wieksza chwała :-) https://web.facebook.com/WikingowieWilczeDziedzictwo/photos/a.1013108495427864.1073741828.1012526092152771/1071070766298303/?type=3&theater