niedziela, 8 maja 2016

Serce w kawałkach - Kathrin Lange

Email Edytuj post

Serce w kawałkach - Kathrin Lange


Serce w kawałkach - Kathrin Lange

Tytuł: Serce w kawałkach - Kathrin Lange
Autor: Kathrin Lange
Cykl: Serce ze szkła (tom 2)
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Data wydania: 16 marca 2016
Liczba stron: 416


"Serce w kawałkach" to drugi tom z cyklu Serce ze szkła autorstwa Kathrin Lange. Pierwszy tom wciągnął mnie i z ogromną ciekawością sięgnąłem po kontynuację. Książka budzi emocje i pochłania czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Miłość miesza się z nienawiścią, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Poznajemy nowych bohaterów jak i zagłębiamy się w poprzednio rozpoczęte wątki. Emocje i brak nudy gwarantowane.

Wyspa Martha’s Vineyard po raz kolejny przyciąga naszych bohaterów aby wplątać ich w burzliwe i nieprzewidywalne wydarzenia. Juli i David muszą rozliczyć się z przeszłością i wrócić na posępne klify. Tragiczna śmierć Charlie powraca do nich po wielokroć i nie daje o sobie zapomnieć. Policja natrafia na kobiece szczątki wyłowione z morza, które mogą mieć związek z tragicznymi wydarzeniami na klifie. Juli zastanawia się czy David miał z tym coś wspólnego, a zachowanie Lizz również nie ułatwia i tak napiętej sytuacji. Czy morderca zostanie odnaleziony?

Powieść przeznaczona jest dla młodzieży, choć i starszym czytelnikom może przypaść do gustu. Akcja jest szybka, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Autorka pisze barwną prozą, dzięki czemu lektura potrafi wciągnąć na długi czas. Losy Juli czy Davida budzą duże emocje podczas lektury. Miłość i nienawiść mieszają się razem, a czasami dziwne reakcje bohaterów budzą zdziwienie zmieszane z niedowierzaniem. Autorka zaserwowała swoim czytelnikom wciągający pomysł, który został przelany na papier realistycznie i profesjonalnie. Wątki fabularne zaciekawiają, a bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć. Kathrin Lange ma wprawione pióro i posługuje się nim niezwykle sprawnie, przez co lekturę szybko i przyjemnie się czyta. Końcówka książki zaskakuje co zasługuje również na duży plus.

"Serce w kawałkach" to pomieszanie thrillera z romansem młodzieżowym. Powieść skupia się na wartkiej akcji i burzliwych uczuciach bohaterów. Wątki rozwijają się zaskakująco za sprawą wielowątkowej fabuły, a losy rodziny Bellów potrafią zaintrygować. Książka jest dopracowana i złożona, a czytanie mija bardzo szybko i ma się ciągle ochotę na więcej. Ciekawie zbudowani bohaterowie przyciągają uwagę, dostarczając sporej dawki emocji. Sam pomysł przypadł mi do gustu, który został zrealizowany porządnie i profesjonalnie. Język autorki jest barwny i lekki, a losy bohaterów na prawdę wciągają do lektury. To książka, która spełniła pokładane w niej nadzieje i oczekiwania. Zagadka serwowana nam przez autorkę trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MUZA S.A.:

Wydawnictwo Muza
3 komentarze
Unknown pisze...

Na pewno po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Kolejna książka na listę do przeczytania :)

Unknown pisze...

Muszę wpierw sięgnąć po pierwszy tom ;).