niedziela, 8 maja 2016

Serce ze szkła - Kathrin Lange

Email Edytuj post

Serce ze szkła - Kathrin Lange


Serce ze szkła - Kathrin Lange

Tytuł: Serce ze szkła
Autor: Kathrin Lange
Cykl: Serce ze szkła (tom 1)
Wydawnictwo: MUZA S.A.
Data wydania: 23 września 2015
Liczba stron: 448


"Serce ze szkła" to książka przepełniona tajemnicami, która trzyma w napięciu do samego końca. W tle mamy starą legendę, która dodaje tajemniczości całej opowieści. Zagadkowa śmierć Charlie, ukochanej Davida nie została wyjaśniona i główni bohaterowie próbują uporać się z tym traumatycznym wydarzeniem. Nikomu nie można ufać, a zagrożenie czyha ze wszystkich stron. Pierwszy tom znakomitej trylogii rozpoczyna się mocnym wejściem, nie zwalniając tempa ani przez moment.

Juli jest młodą dziewczyną, która pod przymusem ojca musi spędzić wakacje na wyspie Martha’s Vineyard. Będąc tam w roli towarzystwa dla syna pracodawcy ojca, Davida. Z początku niechętna temu pomysłowi z biegiem czasu coraz bardziej zaczyna fascynować się nowo poznanym chłopakiem jak i miejscem. Dziewczyna Davida zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a chłopak jest teraz załamany i nie może uwierzyć w to co się stało. Podobno na wyspie panuje klątwa, która nakazuje dziewczyną rzucać się z klifu w morką kipiel aby zginąć tragiczną śmiercią. Niespodziewany zgon Charlie nie jest jednak pierwszy i Juli dowiaduje się, że zginęło tam wcześniej więcej dziewczyn. Zaintrygowana całą sytuacją i postacią Davida postanawia zbadać sprawę i dowiedzieć się kto stoi za zabójstwami tych wszystkich dziewcząt. Dziewiętnastowieczna klątwa czy może psychopatyczny morderca?

Intryga trzyma czytelnika w napięciu, sprawiając, że przez cały czas czytania towarzyszą nam duże emocje. Od razu historia mnie zaciekawiła i chłonąłem kolejne kartki w szybkim tempie, aby tylko dowiedzieć się więcej o losach bohaterów. Autorka pisze ciekawie i potrafi wzbudzić zainteresowanie czytelnika. Wątki fabularne przyciągają, postacie są sprawnie wykreowane, a intryga została porządnie wymyślona. Jest to emocjonująca lektura, która potrafi wywołać ciarki na plecach. Akcja pędzi bardzo szybko, sprawiając, że ani się obejrzymy to już przewrócimy ostatnią stronę. Odczucie grozy i gęsiej skórki gwarantowane.

"Serce ze szkła" potrafi nie raz zdezorientować czytelnika i zaskoczyć przebiegiem wątków fabularnych. Postacie Davida i Julii przypadły mi do gustu i zostały realistycznie przeniesione na karty powieści. Pozycja głównie dla młodzieży powinna spodobać się również starszym czytelnikom. Tajemnice co i rusz zaskakują, co jest mocną stroną tej pozycji. Połączenie powieści new adult i kryminałów wyszło autorce nad wyraz dobrze, sprawiając, że z dużą ochotą sięgnę po kolejny tom. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MUZA S.A.:

Wydawnictwo Muza
2 komentarze
Unknown pisze...

Książka zapowiada się niezwykle interesująco.

Unknown pisze...

Połączenie fantastyki z kryminałem powinno przypaść mi do gustu.