niedziela, 29 maja 2016

Pieśń Shannary - Terry Brooks

Email Edytuj post

Pieśń Shannary - Terry Brooks


Pieśń Shannary - Terry Brooks

Tytuł: Pieśń Shannary
Autor: Terry Brooks
Cykl: Miecz Shannary (tom 3)
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 29 marca 2016
Liczba stron: 464


"Pieśń Shannary" jest to trzeci tom cyklu Miecz Shannary autorstwa Terry'ego Brooksa. Książka wciąga nas w magiczny świat pełen magii i niesamowitości. Wątki fabularne nie raz zaskakują, a akcja pędzi w szybkim tempie. Historia pełna jest tajemnic oraz niezwykłości, walka dobra ze złem jest bardzo wyczuwalna, jednak nie raz zaskoczymy się podczas lektury. Świat stworzony przez autora jest barwny i bogaty, co sprawia, że nie sposób się nudzić.

Brin musi podjąć się niebezpiecznej wyprawy, gdyż zagrożony jest cały znany jej świat. Zło podnosi łeb i chce zagłady wszystkiego co żyje. Odradzając się w nowej postaci dąży do objęcia panowania nad światem i odciśnięcia straszliwej i bezlitosnej zemsty. Druid Allanon postanawia wraz z Brin wyruszyć w daleką i niebezpieczna podróż, z której mogą już nie powrócić żywi. Spadkobierczyni magii elfów, która posługuje się pradawną mocą pieśni może pokonać panoszące się zło. Brin Ohmsford nie wie, że jej los został powiązany okrutnym przeznaczeniem z mającymi nadejść niebawem wydarzeniami.

Powieść szybko mnie wciągnęła i po mimo z pozoru oklepanej fabuły przeczytałem książkę w mgnieniu oka. Akcja jest dość szybka, a bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć. Świat wykreowany przez autora jest różnorodny, pełen wielu ras i magicznych przedmiotów. Całość czyta się bardzo ciekawie i jest to bardzo udana pozycja z gatunku fantasy. Losy Brin oraz Jaira zaciekawiły mnie i nie raz nie mogłem się doczekać cóż wydarzy się dalej. Przygody opisane przez Terry'ego Brooksa trzymają w napięciu i nie pozwalają na ani chwilę nudy. Misja pokonania pradawnego zła wciąga czytelnika w emocjonującą przygodę. Dzięki, której poznamy zakapturzonych Szeptaczy, okrutne gnomy i historię o mrocznej księdze zwanej Ildatch. Brin i Jaira będą musieli stawić czoła wielu przeciwnością losu jeżeli chcą wyjść z nich cało. Jest to niezwykle bajeczna historia, która oczarowuje czytelnika swoja potężną magią.

"Pieśń Shannary" sprawiła, że miło spędziłem czas z książką. Nie zawiodłem się i z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po powieści z pod pióra autora. Podczas czytania napotkamy na elfy, gnomy, druidów czy krasnoludy, co sprawia, że nie sposób się nudzić. Akcja jest dynamiczna, a bohaterowie barwni z realistycznymi charakterami. Dialogi również mi się spodobały, nie raz powodując salwy śmiechu. Pieśń Shannary to udana książka, która powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Jest to rasowe high fantasy, które zawiera wiele innowacyjnych elementów i rozwiązań. Małe wady nie przeszkadzają w odbiorze całości, którą czyta się niemal jednym tchem. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Replika:

6 komentarzy
Gerroor Ged pisze...

Muszę przeczytać.

Ricardo Allba pisze...

Bardzo ciekawa książka.

Yuri Ossaka pisze...

Nie omieszkam się z nią zapoznać :)

Myukki - Chan pisze...

Szybka akcja i brak nudy!

Neris Iko pisze...

Nie znam autora ale z ciekawości sięgnę.

Happy Makane pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :).