czwartek, 3 marca 2016

Ofiara dla burzy - Dolores Redondo

Email Edytuj post

Ofiara dla burzy - Dolores Redondo


Ofiara dla burzy - Dolores Redondo

Tytuł: Ofiara dla burzy
Autor: Dolores Redondo
Cykl: Dolina Baztán (tom 3)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 544


"Ofiara dla burzy" to kolejny tom autorstwa Dolores Redondo z cyklu Dolina Baztán. Hiszpańska autorka znana z wciągających thrillerów po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom pozycję wciągającą i emocjonującą. Świat fantastyczny przenika się tutaj z realnym sprawiając wiele frajdy z czytania. Legendy baskijskie przesiąkają tą powieść, wciągając czytelnika w klimat baśniowości i niesamowitości. Silne emocje towarzyszą nam cały czas, od pierwszej strony. Wyruszmy zatem do kraju Basków w niebezpieczną podróż wgłąb prastarych legend.

W tajemniczych okolicznościach umiera mała dziewczynka, z pozostawioną na czole małą czerwoną plamką. Znalezione w dolinie rzeki Baztán dziecko prowadzi do ponurych i dziwnych tropów. Śledczy badający tą sprawę zagłębiają się w posępne miejscowe legendy, które prowadzą do prastarej wiary. Wiary w Inguma, baskijskiego demona, który wysysa oddechy małych dzieci podczas snu, przy czym wypijając ich dusze. Szczególnie wierzy w to babcia zmarłej dziewczynki, a zachowanie ojca również jest dziwne i wzbudza podejrzenia śledczych. Sprawa nie należy do łatwych i Amaia Salazar będzie miała kolejny orzech do zgryzienia. Kto stoi za zabójstwem małej dziewczynki? Bezduszny ojciec, czy może Inguma, potwór rodem z odmętów piekieł

Trzeci tom z cyklu Dolina Baztán wypada całkiem porządnie i szybko się czyta. Dolores Redondo po raz kolejny spisała się na medal i zaserwowała swoim czytelnikom kawał porządnej literatury. Powieść wciąga realizmem i tajemniczością baskijskich legend. Całość pisana jest językiem prosty lecz barwnym, sprawiającym, że książkę po prostu czyta się z przyjemnością. Postać Amai Salazar przypadał mi do gustu i z ciekawością czytałem jej kolejne poczynania. Wątki fabularne zostały skrojone ciekawie i z pomysłem. Co i rusz zaskakując czytelnika. Jest to trzymający w napięciu thriller, który co kawałek wywołuje ciarki na plecach. Legendy z gminy Baztan dodają powieści mrocznego klimatu ze świata nadprzyrodzonego, co mi osobiście bardzo się spodobało. Rozwikłanie historii potrafi porządnie zaskoczyć czytelnika, gdy fakty złożą się w całość.

"Ofiara dla burzy" jest powieścią pełną niesamowitości oraz licznych niewiadomych. Klimat jest niepowtarzalny, a bohaterowie zostali wykreowani z krwi i kości. Amaia dostała moją sympatię już od pierwszy stron, co bardzo przykuło mnie do lektury. Zostałem wciągnięty w tą niesamowitą opowieść, a czym dalej brniemy w lekturę tym dowiadujemy się jeszcze bardziej zaskakujących faktów. Najlepiej zacząć lekturę od tomu pierwszego aby mieć lepsze rozeznanie w fabule. Choć można potraktować tą pozycję jako odrębną lekturę. Książka ani przez moment nie nudzi, stając się pozycją wręcz obowiązkową dla miłośników legend i thrillerów. Dolores Redondo wykreowała bogaty i różnorodny świat opanowany przez tajemnicę, który potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:

Wydawnictwo Czarna Owca
2 komentarze
Anne Heronton pisze...

Od jakiegoś czasu interesuję się tą serią. Chyba niebawem przeczytam :).

Gerroor Ged pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.