czwartek, 3 marca 2016

Beta - Nowe pokolenie - Rachel Cohn

Email Edytuj post

Beta - Nowe pokolenie - Rachel Cohn


Beta - Nowe pokolenie - Rachel Cohn

Tytuł: Beta - Nowe pokolenie
Autor: Rachel Cohn
Cykl: Annex (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 264


"Beta - Nowe pokolenie" to kolejny tom cyklu Annex, autorstwa Rachel Cohn. Powracamy do Dominium gdzie klon imieniem Elizja po raz kolejny balansuje między życiem, a śmiercią. Poprzedni tom pozostawił wiele pytań domagających się odpowiedzi i w tej książce na niektóre z nich zostanie udzielona odpowiedź. Powróćmy zatem do niebezpiecznego świata klonów, gdzie nie wiadomo kto jest prawdziwy człowiekiem, a kto sztucznie wytworzonym klonem.

Powracamy na rajską wyspę gdzie uczucia i emocje są zbrodnią, karaną bardzo okrutnie i surowo. Miłość i odwaga mogą prowadzić tylko do kłopotów, a bogacze stanowią tutaj jedyne prawo. Dominium rządzone jest przez władzę i pieniądze, a życie klonów nie znaczy zbyt wiele. Poznajemy losy dwóch dziewczyn, Zhary i Elizji, których losy spotykają się niespodziewanie. Niewiasty są podobne do siebie jak dwie krople wody, jednak poza tym dzieli je bardzo wiele. Elizja odebrała Zharze życie, a przede wszystkim miłość. Po pewnym czasie dowiaduje się, że jest klonem i postanawia zrobić wszystko aby pozostać u boku Alexandra. Będzie gotowa dla niego nawet zabić, wraz z armią zbuntowanych klonów obalić brutalne niewolnictwo i przywrócić od tak dawna wyczekiwaną wolność. Jednak nie zdaje sobie z początku sprawy z bomby ukrytej w jej ciele, która ma lada moment wybuchnąć doprowadzając do jej wygaszenia...

Fabuła powieści wciąga od pierwszej do ostatniej strony, trzymając cały czas w napięciu. Bohaterowie zostali wykreowani realistycznie z krwi i kości, a Elizja potrafi wzbudzić sympatię. Wątków jest wiele, a akcja pędzi w szybkim tempie nie zostawiając miejsca na ani chwilę nudy. Całość pisana jest językiem bogatym i barwnym przez co całość czyta się szybko i sprawnie. Wątki z Elizją i Zharą zostały wykreowane ciekawie, przyciągając do lektury. Bohaterowie nie raz zaskakują i sprawiają, że ma się ochotę na kolejną dawkę czytania. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z pod pióra autorki, ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto.

"Beta - Nowe pokolenie" to kolejna świetna pozycja Rachel Cohn, która stworzyła świat mroczny i różnorodny. Bohaterki bardzo polubiłem i nie nudziłem się podczas lektury. Zakończenie zaskakuje dając miejsce na pojawienie się kontynuacji. Styl autorki przypadł mi do gustu dzięki trafnym dialogom i kilku niebanalnym pomysłom. Książka przepełniona jest swoistym realizmem i ludzkimi słabościami, przez co powieść odbiera się prawdziwie. Akcja nie raz przesycona krwią, przemocą i brakiem litości powinna trafić w gusta osób lubiącym dosadne pozycje. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:

Wydawnictwo Czarna Owca
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja.

Vigrio Salza pisze...

z pewnością sięgnę.

Leluch Poleluch pisze...

Zapowiada się interesująco :D

Sylwia W. pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca.

Lejko Buuka pisze...

Chyba się na nią połaszczę:)