czwartek, 18 lutego 2016

Smocze proroctwo - Tui T. Sutherland

Email Edytuj post

Smocze proroctwo - Tui T. Sutherland


SMOCZE PROROCTWO - Tui T. Sutherland

Tytuł: Smocze proroctwo
Autor: Tui T. Sutherland
Cykl: Skrzydła ognia (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 304
Ocena: 5/6


"Smocze proroctwo" jest pierwszym tomem serii Skrzydła ognia, rozpoczynającym porywającą przygodę w krainie potężnych smoków. Świat rozdarty jest bezlitosną wojną, w którym znajdują się młode smoczęta. Walka jak zwykle toczy się o władzę, a w szranki między sobą stają trzy kandydatki. W całe zamieszanie wplątane są również Szpony Pokoju, które dążą do załagodzenia narastających konfliktów. W środku całego zamieszania znajduje się Łupek, wraz z czwórką przyjaciół. Wsiąkniemy w losy bohaterów z krwi i kości, aby przemierzyć razem z nimi niebezpieczny i magiczny świat.

Poznajemy Łupka, który wychowuje się w izolacji i odosobnieniu, wraz z czwórką przyjaciół. Bohaterowie dorastali pod górą w tajemnicy, wychowywani przez Szpony Pokoju, ze względu na mającą się wypełnić starą przepowiednię. Mówiącą o piątce młodych smocząt, które mają zakończyć wojnę, rozciągającą się pomiędzy wieloma plemionami Pyrri. Przepowiednia nie jest niestety precyzyjna i nie określa w jaki sposób małe smoki mogą tego dokonać. Pewnego dnia postanawiają uciec aby odnaleźć swoją rodzinę i zawalczyć o własne przeznaczenie. Tylko czy uda im się odnaleźć członka rodziny i zakończyć wojnę?

Pierwszy tom cyklu daje zapowiedź dobrej zabawy i świetnej lektury. Pomysł na świat, w którym żyją smoki może nie jest bardzo oryginalny za to profesjonalnie i porządnie wykonany. Całość czyta się przyjemnie, akcja jest szybka, a dialogi potrafią nie raz na prawdę rozśmieszyć. Wykreowany przez Tui T. Sutherland świat jest barwny i bogaty, pozwalający wciągnąć się w lekturę. Na początku książki znajdziemy wprowadzenie do lektury oraz krótką charakterystykę wraz z ilustracjami poszczególnych gatunków. Co również zasługuje na plus. Książka skierowana jest raczej do młodszych czytelników, choć i starsi powinni się przy niej nieźle bawić. Świat wykreowany przez autorkę jest miejscami okrutny i brutalny co sprawia, że nie jest do końca cukierkowy i bajkowy. Powieść opowiada o walce dobra ze złem i o tym, co to znaczy prawdziwa przyjaźń. Zakończenie było ciekawe i zachęca do sięgnięcia po tom kolejny. Chętnie dowiem się cóż przydarzy się dalej smoczym bohaterom.

"Smocze proroctwo" przypadło mi do gustu i dobrze bawiłem się podczas czytania. Tui T. Sutherland pisze ciekawie i potrafi wzbudzić zainteresowanie wśród czytelnika. Całość czyta się łatwo i szybko, głównie ze względu na lekki język i szybkie wątki fabularne. Okładka została wykonana starannie i z pomysłem, ładnie prezentuje się na półce. Co także zasługuje na plus, czekam z niecierpliwością na kolejne tomy i oby więcej takich pozycji na naszym rynku. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
2 komentarze
Vigrio Salza pisze...

Jaka fajna książka! coś zdecydowanie dla mnie i dla mojej córki ;)

Lejko Buuka pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją koniecznie muszę ją zdobyć.