czwartek, 18 lutego 2016

Śmiertelne maski - Jim Butcher

Email Edytuj post

Śmiertelne maski - Jim Butcher


Śmiertelne maski - Jim Butcher

Tytuł: Śmiertelne maski
Autor: Jim Butcher
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 23 września 2015
Liczba stron: 496


"Śmiertelne maski" po raz kolejny przenosi nas w magiczny i niebezpieczny świat wykreowany przez Jima Butchera. Akta Harry'ego Dresdena powracają z przytupem i serwują swoim czytelnikom kolejną porcję zaskakujących i emocjonujących zwrotów akcji. Autor w poprzednich tomach przyzwyczaił nas do szybkiej akcji i dużej dawki wrażeń. I tym razem nie pozwala nam się nudzić, przyspieszając nawet tempo i powodując nie raz ciarki na plecach.

Mag detektyw, Harry Dresden znów rzuca się w wir pracy i nie ma chwili na odpoczynek. Chicago skrywa w swych zakątkach tajemnice, które dla zwykłego śmiertelnika pozostają w ukryciu. On jednak, jak nikt inny potrafi sobie radzić z takimi przypadkami. Dresden nie morze narzekać na brak obowiązków i zajmuje się sprawą kradzieży całunu o ogromnej magicznej mocy. Utarczki z diukiem Ortegą z Czerwonego Dworu nie ułatwiają wykonywania obowiązków, a na dodatek niespodziewanie pojawia się Susan, dziewczyna Dresdena. Półwampirzyca sporo namiesza w życiu detektywa, które i tak nie należy do najłatwiejszych. Kłopoty mają dopiero na prawdę się zacząć...

Kolejne losy Harry'ego Dresdena znów trzymają w napięciu i emocjonują. Lektura wciąga od pierwszej do ostatniej strony, sprawiając, że ciągle chce się więcej. Autor dobrze dawkuje napięcie i nie zdradza na samym początku wszystkich tajemnic. Trzymając czytelnika w niepewności do samego końca. Wątki fabularne zaskakują, jak na przykład niszczycielskie działanie Dresdena na urządzenia wytworzone po II wojnie światowej. Nie można odmówić autorowi pomysłowości, dzięki czemu kolejne tomy cyklu czyta się równie ciekawie. Jak zwykle język autora jest barwny i bogaty, sprawiając, że książkę czyta się szybko. Akcja pędzi w szybkim tempie, trzymając w napięciu, serwując co i rusz sporo niespodzianek podczas czytania. Zagorzali fani przygód maga detektywa powinni być usatysfakcjonowani. Oprawa graficzna książki również zasługuje na plus, cieszy oko i ładnie prezentuje się na półce. Mam nadzieję na kolejne niespodzianki w następnej książce o przygodach Harry'ego Dresdena i czekam na to czym autor po raz kolejny nas zaskoczy.

"Śmiertelne maski" pokazuje, że Butcher z tomu na tom się rozkręca i kolejne książki cyklu tylko zyskują na jakości. Powieść jest pasjonująca i nie ma czasu na ani moment nudy, ponieważ wsiąkamy w wykreowany świat, który po mimo swojej magiczności zdaje się realistyczny. Zaskakuje różnorodnymi wątkami fabularnymi i wciąga w wir wydarzeń. Autor serwuje nam oryginalne pomysły, sprawiając, że ani przez moment nie jest przewidywalny. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
4 komentarze
Unknown pisze...

Sam nie wiem czy chciałbym sięgnąć po tę serię. Ale kto wie może się kiedyś za nią zabiorę;].

Unknown pisze...

Mnie książka oczarowała akcja, tempo i brak nudy!

Cresto Mix pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :)

Unknown pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią skuszę.