czwartek, 18 lutego 2016

Czerwony rycerz - Miles Cameron

Email Edytuj post

Czerwony rycerz - Miles Cameron


Czerwony rycerz - Miles Cameron

Tytuł: Czerwony rycerz
Autor: Miles Cameron
Cykl: Syn zdrajcy (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 13 stycznia 2016
Liczba stron: 832


"Czerwony rycerz" jest powieścią wielowątkową, która swoimi zabawnymi dialogami potrafi rozśmieszyć niemal do łez. Wątki fabularne co kawałek się przeplatają, sprawiając, że czytanie wciąga. Historia Czerwonego rycerza jest niesztampowa, potrafiąca zaskoczyć czytelnika nie raz podczas czytania. Fabuła stworzona przez Milesa Camerona przypadła mi do gustu i sprawiła, że dobrze bawiłem się podczas lektury. Czytelnik dostaje historię niebanalną, pełną akcji, gdzie ani przez chwilę nie morze się nudzić. Tylko kim tak na prawdę jest ten młody, Czerwony rycerz?

Poznajemy historię młodego rycerza, chcącego zarobić parę florenów na swoje potrzeby. Do tego celu postanawia zatrudnić się do ochrony żeńskiego klasztoru. Gdzie siostry mają być śliczne, klasztorny skarbiec wypchany po brzegi, a zagrożenie łatwe do wyeliminowania. Jednak tylko z pozoru zadanie wydaje się łatwe, ku nieszczęściu naszego młodego śmiałka. Czerwony rycerz posiada wszystko to co powinien posiadać prawdziwy wój, umiejętności, wyszkolenie i sporą dawkę szczęścia. Jednak to wszystko okaże się niewystarczające. Ponieważ z pozoru łatwa robota okaże się prawdziwą gehenną. Czy uda mu się wyjść cało z tej karkołomnej misji?

Mieszanka zaserwowana przez autora przypadła mi do gustu i sprawiła, że bawiłem się przednio podczas lektury. Zapożyczeń z innych książek jest całkiem sporo, jednak tworzą tak wybuchową mieszankę, że sprawiają zupełnie nową jakość. Nie zawiodłem się na lekturze, ponieważ dostajemy to co najlepsze ze starej dobrej fantastyki, a dodatkowo Miles Cameron dostarcza wiele nowych, świeżych pomysłów. Jest to doskonała książka rozrywkowa, która potrafi wywołać nie raz uśmiech na twarzy. Nie zabraknie również krwi, przemocy okraszonych specyficznym, dosadnym humorem. Fabuła osadzona jest w realiach chrześcijańskich, co mi akurat bardzo się spodobało. Opisy militarne również zasługują na plus, widać, że autor posługuje się wprawionym piórem. Uprzyjemniając tym samym lekturę. Postacie skonstruowane są realistycznie i prawdziwie, dzięki czemu ich losy wciągają. Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra Camerona, ponieważ dostarczył mi dłuższą chwilę mile spędzonego czasu.

"Czerwony rycerz" pokazuje kunszt i pomysłowość autora, w budowaniu wątków fabularnych i niesztampowych postaci. Miles Cameron zaskarbił sobie moją sympatię i na pewno dołączam do grona jego czytelników. Fani fantastyki powinni poczuć się jak najbardziej usatysfakcjonowani. Opisy Dziczy jak najbardziej przypadły mi do gustu, bohaterowie emocjonują, akcja wciąga, a styl autora poraża bogactwem i barwnymi opisami. Tytułowa postać potrafi zaskarbić sobie sympatię i pomimo kilku małych minusów całość wypada jak najbardziej na plus. Miles Cameron wraz z Czerwonym rycerzem sprawili, że koniecznie będę musiał sięgnąć po kolejny tom. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Unknown pisze...

Powieść świetna, polecam wszystkim!:)

Zakrecona pisze...

Ciekawa pozycja.

Unknown pisze...

Marzę o tej książce, muszę ją dorwać ;D

Sylwia W. pisze...

Nie znam autora, ale w swoim czasie przeczytam. Ponieważ książka wydaje się naprawdę interesująca ^^

Unknown pisze...

Lubię takie książki może być to dobra lektura.