środa, 3 lutego 2016

Kobiety szpiedzy - Laura Manzanera

Email Edytuj post

Kobiety szpiedzy - Laura Manzanera


Kobiety szpiedzy - Laura Manzanera

Tytuł: Kobiety szpiedzy
Autor: Laura Manzanera
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 23 września 2015
Liczba stron: 395


"Kobiety szpiedzy" to pozycja porywająca, pokazującą barwne karty historii z udziałem przebiegłych kobiety u szczytów władzy. Poznajemy ich losy, wielu potężnych niewiast, które decydowały o losach świata. Wiele je od siebie różni, jednak równie wiele łączy, nieustępliwy charakter i silna motywacja w dążeniu do celu. Dzięki tej pozycji mamy możliwość zaobserwowania, jak ogromna siła może skrywać się w z pozoru delikatnej kobiecie.

Już w zamierzchłych czasach istniały powabne kusicielki, które swoimi wdziękami wpływały na ważne wydarzenia w historii świata. Femme fatale bardzo często były szpiegami, mistrzowsko wykonującymi swój fach. Inteligentne i zabójczo piękne odegrały decydujące role na burzliwych kartach historii. Były różnych narodowości i żyły w odległych od siebie epokach, lecz i tak łączyło je bardzo wiele. Idealizm, patriotyzm czy chęć zakosztowania niezwykłej przygody. W niniejszej książce poznamy choćby: Wallis Simpson, która spowodowała abdykowanie króla Edward VIII. Była dodatkowo oskarżona o szpiegowanie dla nazistów. Josephine Baker, która dokonywała licznych wojaży niemal po całej Europie z zaszyfrowanymi meldunkami, które schowane były w nutach. Nie zabraknie również kochanki Napoleona III, Virginia de Castiglione, która uwiodła przebiegłego władcę w celu doprowadzenia do niepodległości Włoch.

Książka jest bardzo ładnie wydana, a okładka przyciąga wzrok. Losy dwunastu władczyń zostały opisane w sposób emocjonujący i porywający. Przybliżając czytelnikom wiele faktów historycznych, podanych w przystępny i ciekawy sposób. Liczne fakty i daty zostały okraszone dosadnym humorem, który potrafi nie raz rozśmieszyć niemal do łez. Książkę czyta się dość szybko, ze względu na barwny i bogaty język. Perypetie tych niezwykłych kobiet się wręcz pochłania, nie nudząc się ani przez moment czytania. Autor pokazuje mroczne i jasne strony opisywanych bohaterek, sprawiając tym samym, że stają się one dla nas bardziej prawdziwe. Królowe z krwi i kości przyciągają do lektury. Jak choćby Katarzyna II, Elżbieta-Sisi czy Virginia de Castiglione. Cechował je silny charakter i umiejętność radzenia sobie niekiedy w bardzo trudnych sytuacjach. Dwanaście władczyń pokazuje dobitnie, że kobiety i w takich trudnych czasach potrafiły odcisnąć swoje piętno na losach świata. Pokazać, że miały również wiele do powiedzenia.

"Kobiety szpiedzy" jest lekturą jak najbardziej wartą uwagi. Głównie za sprawą bogatego języka i wiedzy autora w opisywanym temacie. W przystępny sposób dowiadujemy się wielu faktów historycznych, czerpiąc jednocześnie przyjemność z emocjonującej lektury. Książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Pozostaje mi jedynie zaprosić was abyście zapoznali się z historią wyjątkowych kobiet, które swoim życiem wpłynęły na nasze współczesne losy. Burzliwa i pasjonująca książka pokazująca na każdej stronie, że kobiety posiadają ogromną siłę. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:

Świat Książki
2 komentarze
Unknown pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja.

Yuri Ossaka pisze...

Chyba się na nią połaszczę.