środa, 3 lutego 2016

Uwięziona w bursztynie - Diana Gabaldon

Email Edytuj post

Uwięziona w bursztynie - Diana Gabaldon


Uwięziona w bursztynie - Diana Gabaldon

Tytuł: Uwięziona w bursztynie
Autor: Diana Gabaldon
Cykl: Obca (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: lipiec 2010
Liczba stron: 837


"Uwięziona w bursztynie" to opasłe tomiszcze, które mimo swej objętości czyta się bardzo szybko i sprawnie. Jest to godna kontynuacja tomu pierwszego, wciągająca jeszcze mocniej w losy Claire. Książkę czyta się emocjonująco, a bohaterowie potrafią na długo zapaść w pamięci. Diana Gabaldon przenosi nas do XVIII wiecznej Europy, gdzie przybliża czytelnikom ten niebywale ciekawy okres. Powieść pełna knowań oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji od razu przykuła moją uwagę. Z ciekawością zabrałem się za czytanie i od razu wsiąknąłem w emocjonujący i miejscami niebezpieczny świat.

Claire Randall wraz z dojrzałą córką Brianną wraca do Szkocji. Jest rok 1968, kobieta postanawia wyjawić tajemniczą historię na temat kamiennego kręgu. Owianego mroczną legendą o tragicznej miłości, dla której czas nie jest żadną przeszkodą. Historia ta opowiada również o Jamesie Fraserze, walecznym szkockim wojowniku, uwikłanym w nadnaturalne wydarzenia. Przenosimy się w niej, także do roku 1745, gdzie Claire zmierza do Paryża. Postanawia włączyć się w powstanie w Szkocji i doprowadzić do jego powodzenia. Kobieta pragnie również ocalić córkę i mężczyznę, którego darzy gorącym uczuciem. Tylko czy jej się to uda?

Przygody Claire, podróżniczki w czasie budzą wielkie emocje i nie pozwalają na ani cień nudy. Główna bohaterka dzięki kręgowi magicznych kamieni cofa się w czasie o 200 lat do Szkocji, w trakcie krwawej wojny o niepodległość. Znajdziemy tu wielką, romantyczną miłość, szybką akcję i nieprzewidywalne wątki fabularne. Tempo jest szybkie, a fakty historyczna przekonują. Opisy bitwy pod Culloden czy poczynania księcia Karola w dążeniu do władzy, sprawiają, że czytanie to prawdziwa przyjemność. Bohaterowie zostali stworzeni prawdziwie, są silni, a jednocześnie posiadają swoje mroczne strony. Diana Gabaldon stworzyła bogaty świat, który wciąga bogactwem szczegółów i wzruszającą historią. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy z pod pióra Diany Gabaldon.

"Uwięziona w bursztynie" to bardzo udana pozycja. Autorka stworzyła bohaterów, których bardzo polubiłem. Jamie i Claire to zaskakująca para, o losach, której czyta się z nieukrywaną ciekawością. Całość śledzi się z zapartym tchem, aż do ostatniej strony. Książka bardzo mi się spodobała i zakończyłem ją w dość szybkim tempie. Książka pełna jest realizmu i zaskakujących zwrotów akcji. Bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć, co zasługuje na duży plus. Powinna przypaść do gustu fanom powieści historycznych oraz osobom lubiącym książki z mocnymi zwrotami akcji. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:

swiatksiazki
3 komentarze
Gerroor Ged pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Cresto Mix pisze...

Chciałbym przeczytać tę książkę, bo fabuła nieźle zakręcona :]

Unknown pisze...

Po prostu zakochałem się w tej książce:D.