poniedziałek, 15 lutego 2016

Mitologia skandynawska w epoce Wikingów - Leszek Paweł Słupecki

Email Edytuj post

Mitologia skandynawska w epoce Wikingów - Leszek Paweł Słupecki


Mitologia skandynawska w epoce Wikingów - Leszek Paweł Słupecki

Tytuł: Mitologia skandynawska w epoce Wikingów
Autor: Leszek Paweł Słupecki
Wydawnictwo: Nomos
Data wydania: 2006
Liczba stron: 360


"Mitologia skandynawska w epoce Wikingów" jest pozycją omawiającą burzliwą średniowieczną historię oraz skandynawską mitologię. Będącą jedną z najbardziej rozbudowanych i pasjonujących mitologii na świcie. Książka pełna jest krwawych bitew, nieustraszonych herosów i najnowszych odkryć archeologicznych. Leszek Paweł Słupecki jest znawcą historii i mitologii Skandynawii, czemu daje wyraz na kartach książki. Tematyka mitologi skandynawskiej jest bardzo ciekawa, przenosząca czytelnika do świata barwnego, a zarazem niebezpiecznego, pełnego intryg i spisków. Gdzie Loki i Thor ciągle walczą między sobą.

Przenieśmy się do dwóch potężnych rodów Asów i Wanów, które napełniły różnorodnym życiem cały świat. Krasnoludami, elfami, wieloma potworami oraz olbrzymami, które toczyły zażarte boje między sobą o dominację. Thor pogromca olbrzymów nie raz dawał się podejść podstępom sprytnego Lokiego, ulubieńca Odyna. Herosi toczyli zażarte boje z obrzydliwymi potworami, aby później raczyć się zacnym miodem na olbrzymich ucztach w Asgardzie. To i jeszcze więcej odnajdziecie w tej pasjonującej książce. Mitologia Skandynawii pełna jest bogactwa i różnorodnych istot oraz bogów. Jej ogrom potrafi, aż przytłoczyć!

Książka Słupeckiego jest pozycją godną uwagi, omawiającą porywające dzieje skandynawskich bogów. Jest to barwna opowieść o niesamowitych zwierzętach, duchach oraz pięknych boginkach. Mity mieszają się tutaj z legendami, budząc nie raz wypieki na twarzy podczas czytania. Pisarstwo autora zawiera sporo faktów historycznych oraz archeologicznych, dodając całej publikacji wiarygodności. Bogowie i liczni herosi zostali przedstawieni niemal z krwi i kości, co sprawia, że książkę bardzo szybko się czyta. Ogrom informacji zebrany w tej książce sprawia, że jak najbardziej jest warta przeczytania. Autor pisze językiem bogatym i barwnym zachęcającym do dalszego zgłębiania tematu. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje z pod pióra autora, ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto.

"Mitologia skandynawska w epoce Wikingów" zaciekawiła mnie i zachęciła do sięgnięcia po kolejne tego typu publikacje. Lektura książki przyniosła mi wiele frajdy, dowiedziałem się dzięki niej sporo ciekawych informacji. Przystępny język sprawia, że jest to książka dla każdego zainteresowanego tematem. Autor obficie dzieli się z czytelnikami posiadaną wiedzą, wciągając jeszcze mocniej w świat skandynawskich bogów. Dla miłośników historii oraz mitologii jak najbardziej godna poznania. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Nomos:

Wydawnictwo Nomos
8 komentarzy
Aemii Enekko pisze...

Czytałem fragment tej książki i zrobił na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.

Paula Jagoda pisze...

Może się skuszę.

Allek Gonrovi pisze...

Lubię mitologię skandynawską, więc z pewnością po nią sięgnę.

Anne Heronton pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu. :)

Claudia de Rodrigez pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją, koniecznie muszę ją zdobyć.

Zakrecona pisze...

Okładka jak i opis tak tajemniczo kusi.

Happy Makane pisze...

Od dawna miałam chęć przeczytać tą książkę, teraz moja chęć jeszcze się powiększyła. :D

Lena_S pisze...

Z chęcią bym przeczytała. :)