niedziela, 31 stycznia 2016

Wrzawa śmiertelnych - Eric S. Nylund

Email Edytuj post

Wrzawa śmiertelnych - Eric S. Nylund


Wrzawa śmiertelnych - Eric S. Nylund

Tytuł: Wrzawa śmiertelnych
Autor: Eric S. Nylund
Cykl: Wrzawa śmiertelnych (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 29 maja 2012
Liczba stron: 888


"Wrzawa śmiertelnych" to książka autorstwa Erica S. Nylunda, którą przepełnia niepowtarzalny klimat, magnetyzm i emocjonujące wątki fabularne. Postacie Fiony i Eliota zostały pokazane nadzwyczaj realistycznie i przypadły mi do gustu. Czytelnikowi został pokazany zupełnie niepowtarzalny świat, który wciąga bogactwem szczegółów i zróżnicowanych bohaterów. Proza autora wciąga do lektury, a barwnie wykreowany świat sprawia, że nie sposób się oderwać od czytania. Z bohaterami można poczuć więź, co sprawia, książkę czyta się dość szybko. Wsiąknijmy zatem do świta gdzie potężni magowie zmagają się z bezlitosnymi i potężnymi bóstwami.

Fiona i Eliot w dniu swych piętnastych urodzin zostają wmieszani w niebezpieczny i prastary konflikt między potężnymi bogami. W niezwykłych okolicznościach dowiadują się zaskakującej prawdy o swoich korzeniach i pochodzeniu. Okazuje się, że ich rodzice nie należeli do przeciętnych i zwyczajnych ludzi. Ich ojcem był sam Książę Ciemności, Lucyfer, a matką piękną bogini. Od zarania czasu toczyła się wojna pomiędzy siłami dobra i zła, która trwa po dziś dzień. Rodzeństwo ma możliwość stanąć po jednej ze stron, Nieśmiertelnych lub Piekielnych. Kogo wybiorą zależy od nich. Losy świata są w ich rękach, a niewłaściwy wybór może doprowadzić do katastrofy.

Bohaterowie zostali wykreowani ciekawie i z pomysłem, a akcja pędzi w szybkim tempie. Eliot i Fiona jako bohaterowie przypadli mi do gustu i miło czytało mi się o ich perypetiach. Ich charaktery zmieniają się z biegiem lektury, co sprawia, że powieść wciąga. Nylund posługuje się bogatym i barwnym piórem, co sprawia, że lektura to prawdziwa przyjemność. Autor zaserwował nam bogaty świat, pełen magii i niesamowitych postaci. Jest to rasowa książka fantasy, która powinna przypaść do gustu, każdemu fanowi gatunku. Postać Henrego Minesa chyba najbardziej przypadła mi do gustu i miło czytało mi się o jej poczynaniach. Zakończenie potrafi zaskoczyć, sprawiając, że czytelnik ma ochotę sięgnąć po kolejną książkę autora. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje Erica S. Nylunda, bo nabrałem ochoty na kolejne mocne opowieści z pod jego pióra.

"Wrzawa śmiertelnych" dostarcza wielu emocji i przyprawia miejscami o ciarki na plecach. Świat dookoła jest tajemniczy i niebezpieczny, a potężni bogowie posiadają ogromną i potężną moc, z którą muszą się mierzyć nasi bohaterowie. W twórczości Nylunda odnajdziemy dozę oszałamiającej przygody i barwnych bohaterów. Jest to rasowa fantastyka warta polecenia. Pomimo niektórych, małych wad, które posiada ta powieść czytało mi się całkiem sprawnie i emocjonująco. Intrygująca fabuła i szybka akcja sprawiły, że powieść kończy się szybko i przyjemnie. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
2 komentarze
Unknown pisze...

Po powieść na pewno sięgnę!

Unknown pisze...

Lubię tego pana, więc z chęcią przeczytam.