niedziela, 31 stycznia 2016

Saga o Rubieżach. Tom 2 - Liliana Bodoc

Email Edytuj post

Saga o Rubieżach. Tom 2 - Liliana Bodoc


Saga o Rubieżach. Tom 2 - Liliana Bodoc

Tytuł: Saga o Rubieżach. Tom 2
Autor: Liliana Bodoc
Cykl: Saga o Rubieżach
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14 lutego 2013
Liczba stron: 552


"Saga o Rubieżach. Tom 2" autorstwa Lilianny Bodoc szybko stała się bestsellerem literatury latynoamerykańskiej, skądinąd całkiem słusznie. Książka łączy w sobie połączenie fantastyki z historią oraz mitologią prekolumbijskiej Ameryki. Jest to połączenie mało spotykane, dlatego o cyklu - Saga o Rubieżach, praktycznie od razu stało się głośno. Książka wielokrotnie zmusza do przemyśleń i refleksji nad historią i ludzką naturą. To ostatni tom tego wyjątkowego i porywającego cyklu. Autorka zakończyła wzruszającą historię w sposób emocjonujący i zaskakujący.

Mieszkańcy Żyznych Ziem odparli morderczy i krwawy atak najeźdźców. Niestety nie długo cieszyli się wolnością i spokojem. Flota Misaianesa atakuje ponownie, a Żyzne i Stare Ziemie łączą siły. Decydująca bitwa nadciąga, a Syn Śmierci będzie musiał poprowadzić swoją armię do zwycięstwa. Czy Misaianes zostanie pokonany? Gdzie knowania, intrygi i podstępna polityka rozciągają swe macki.

W książce odnajdziemy dobrze nam znane postacie jak i wiele nowych. Bohaterowie z krwi i kości to mocny atut autorki, który sprawia, że powieść wciąga. Jest to ciekawa kontynuacja, która przyciąga do lektury dosadnym językiem i ciekawymi zwrotami fabularnymi. Wątki rozpoczęte w poprzednim tomie zostają rozwinięte, a dodatkowo autorka dostarcza nam sporo nowych. Historia przyciąga do lektury bogactwem przekazu oraz niebanalnym pomysłem. Jest to porywająca opowieść, nakreślona z pomysłem i polotem. Wzbudzając duże emocje podczas czytania, miejscami powodując wypieki na twarzy u czytelnika. Bohaterowie to mocna strona pisarstwa autorki. Osoby lubiące fantastykę bez wahania powinny sięgnąć po cykl Saga o Rubieżach. Ponieważ dostarcza dużych emocji i wrażeń podczas czytania.

"Saga o Rubieżach. Tom 2" jak najbardziej przypadł mi do gustu, głównie za sprawą postaci, które potrafią przykuć uwagę. Odnajdziemy w niej wiele elementów wzruszających, które dostarczają nie małych wrażeń podczas lektury. Z biegiem czytania powieść jest coraz lepsza, a akcja nabiera tempa. Nie sposób nudzić się podczas czytania, dzięki czemu książkę kończy się dość szybko. Jest to bardzo dobry cykl fantasy, który jest wyjątkowy pod wieloma względami. Książka porusza rożne trudne tematy i daje niejednoznaczne odpowiedzi. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Vigrio Salza pisze...

po twojej recenzji mam na jej przeczytanie wielką ochotę :)

Neris Iko pisze...

Książka wydaje się interesująca, prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu ją nabędę.

Koletea Mims pisze...

Może kiedyś przeczytam, lecz na razie nie mam na nią czasu .