czwartek, 17 grudnia 2015

Niepokorna księżna - Anne O'Brien

Email Edytuj post

Niepokorna księżna - Anne O'Brien


Niepokorna księżna - Anne O'Brien

Tytuł: Niepokorna księżna
Autor: Anne O'Brien
Seria: Powieść historyczna
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 4 listopada 2015
Liczba stron: 512


"Niepokorna księżna" autorstwa Anne O'Brien to książka z gatunku romansów historycznych. Od lat autorkę fascynuje historia Anglii i innych państw europejskich, jej kolejna książka jest porywającą opowieścią o kobiecie, która wyprzedziła swoją epokę o długie stulecia. Pozycja ta, pełna jest faktów historycznych, barwnych postaci oraz intrygującej fabuły. Jest to barwna a zarazem porywająca lektura, wciągając dobrze już znanym pisarstwem Anne O'Brien.

Przenosimy się do Anglii roku 1372-1399, kiedy to Katarzyna Swynford obchodzi żałobę po śmierci męża. Wychowując trójkę dzieci, stara się wiązać koniec z końcem. Na horyzoncie pojawia się przystojny Jan z Gandawy, syn króla Edwarda III. Od razu się w sobie zakochują i dochodzi między nimi do romansu. Ponieważ Jan jest mężem Konstancji Kastylijskiej. Postawiony przed wyborem czy wybrać tron Kastylii czy swą kochankę, wybiera zdobycie większej władzy. Następnie oskarża Katarzynę, że go uwiodła i zmusza do opuszczenia dworu. Czy tych dwoje jeszcze się połączy, po mimo przeciwności losu? Zapraszam do lektury, a z pewnością się przekonacie.

Książka jest ciekawa i porządnie napisana. Znajdziemy w niej spiski, knowania, zabójstwa oraz wielkie uczucie i płomienne romanse. Bardzo ciekawym pomysłem jest umieszczenie akcji w Anglii 1372-1399 roku, kiedy ludzie próbowali żyć normalnie, po mimo licznych zawirowań politycznych. Akcja od początku stopniowo się rozwija żeby na końcu przyspieszyć, wciągając czytelnika do ostatniej strony. Tłem dla całej historii jest głownie Anglia, opisana szczegółowo i ciekawie. Powieść ma niesamowity klimat a opisy są bardzo wiarygodne i przykuwają uwagę podczas czytania. Zakończenie książki zaskakuje, i pozostaje na długo w pamięci.

"Niepokorna księżna" jest pozycją wciągającą, sprawiającą, że nie można się od niej oderwać. Nie mogę się już doczekać kolejnych książek z pod pióra tej autorki. Losy bohaterów potrafią na prawdę zaciekawić a postać Katarzyny Swynford została wykreowana realistycznie i przekonująco. Język autorki jest barwny i bogaty, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Powieść ani przez moment nie nudzi, a morderstwa, spiski i romanse przykuwają do dalszego czytania. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
3 komentarze
Yuri Ossaka pisze...

Chętnie zapoznałabym się z tą powieścią ^^

Sylwia W. pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Zakrecona pisze...

Zdecydowanie moje klimaty, lubię romanse i powieści historyczne. Na pewno sięgnę po nią.