czwartek, 17 grudnia 2015

Carrie Pilby. Nieznośnie genialna - Caren Lissner

Email Edytuj post

Carrie Pilby. Nieznośnie genialna - Caren Lissner


Carrie Pilby. Nieznośnie genialna - Caren Lissner

Tytuł: Carrie Pilby. Nieznośnie genialna
Autor: Caren Lissner
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 4 listopada 2015
Liczba stron: 368


"Carrie Pilby. Nieznośnie genialna" na pierwszy rzut oka przyciąga ciekawą okładką. Po zajrzeniu do środka i przeczytaniu pierwszych stron wciąga barwnym stylem i ciekawym pomysłem autorki. Powieść jest lekka, a zarazem ciekawa, co sprawiło, że przeczytałem ją w zawrotnym tempie. Książka miejscami jest nostalgiczna, a miejscami niemal śmiertelnie poważna. Zabiera Nas w emocjonujący i ciekawy świat, sprawiając, że nie raz będziemy mieli ciarki na plecach.

Młoda dziewczyna, Carrie Pilby jest geniuszem. Już w wieku lat dziewiętnastu udało się jej ukończyć studia na Harvardzie. Jednak zamiast jak większość swoich rówieśniczek woli swój wolny czas spędzać w domu i nie znosi kontaktów z rówieśnikami. Nie chodzi na imprezy, ani nie zadaje się z typowymi chłopakami w swoim wieku. W tak ogromnym mieście jak Nowy Jork jest samotniczką i nie potrafi się dopasować do otaczającej jej rzeczywistości. Wszystko się zmienia gdy postanawia wykonać pięciopunktowy plan wymyślony przez jej terapeutę. Mający na celu sprawić, że dziewczyna zacznie udzielać się towarzysko i będzie zachowywać się jak typowa osoba w jej wieku. Co z tego wyniknie?

Wątki fabularne przedstawione w książce są ciekawe i potrafią wciągnąć w lekturę. Postać Carrie Pilby zaskarbiła sobie moją sympatię i z przyjemnością czytałem jej dalsze losy. Historia wydaje się bardzo prawdopodobna, przez co lektura przyciąga jeszcze mocniej. Książka jest lekka, co wcale nie oznacza, że jest ona płytka. Co to, to nie! Historia nie jest monotonna, a liczne wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Jak i samo zakończenie powieści. Pisarstwo autorki również sprawia, że książkę odbiera się pozytywnie. Jest to idealna pozycja dla osób lubiących szukać w książkach czegoś nowego. Ja znalazłem w niej to nowe "coś", którego szukałem.

"Carrie Pilby. Nieznośnie genialna" zaskakuje, przedstawiając świat w trochę odmiennym świetle i z innego punktu widzenia. Pokazuje inny pogląd na ludzi i otaczający nas świat, co sprawia, że nie raz przyjdzie nam się zastanowić nad paroma kwestiami. Caren Lissner stworzyła powieść inną niż wszystkie i to bardzo dobrze. Ponieważ dzięki temu jest oryginalna i zmusza do zastanowienia. Klimat książki jest specyficzny, a treść została profesjonalnie dopracowana przez autorkę. Książkę czyta się szybko, dając czytelnikowi sporo do myślenia, dla mnie jest to bardzo duży plus. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Interesująca, zachęcająca recenzja. Może kiedyś sięgnę po tę pozycję.

Gerroor Ged pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :)

Cresto Mix pisze...

Bardzo fajna książka, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Ricardo Allba pisze...

Nie czytałem tej książki, bo nie jest to mój ulubiony rodzaj. Po Twojej recenzji stwierdzam, że może być ciekawa.

Allek Gonrovi pisze...

Przeczytałbym ją z wielką przyjemnością :D