sobota, 21 listopada 2015

Skrzydła gniewu - Celia Friedman

Email Edytuj post

Skrzydła gniewu - Celia Friedman


Skrzydła gniewu - Celia Friedman

Tytuł: Skrzydła gniewu
Autor: Celia Friedman
Cykl: Trylogia Magistrów (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20 listopada 2012
Liczba stron: 544


"Skrzydła gniewu" autorstwa Celii Friedman po raz kolejny przenosi na w świat Magistrów. Po porywającym pierwszym tomie powracamy do ogarniętego wojną świata i poznajemy kolejne losy dobrze znanych bohaterów. Proza autorki przyciąga do lektury, a ciekawie wykreowany świat sprawia, że nie sposób się oderwać od czytania. Z bohaterami można się zżyć i utożsamić, co sprawia, że z każdą przewróconą stroną czekają nas duże emocje. Powróćmy do świata gdzie bezlitośni magowie żywią się duszami niewinnych ludzi.

Czarnoksięska bariera zwana Gniewem Bogów ma chronić ludzi przed atakami demonów. Jednak bariera zaczyna się rozpadać i dawne lęki zaczynają przerażająco powracać. To co miało chronić ludzi przed Duszożercami, którzy zrujnowali i zdziesiątkowali południowe krainy teraz przestaje istnieć. W ludzkiej pamięci wspomnienia tych strasznych wydarzeń zatarły się, a magowie z przerażeniem patrzą na północ. Kamala ma jednak swoje zmartwienia, została zmuszona do ucieczki przed Magistrami, którzy nigdy nie wybaczą jej zuchwalstwa i stawienia im oporu. Stawiając wyzwanie Magistrom została zmuszona do uciekać na północ, w kierunku chaosu i wojny.

Celia Friedman doskonale operuje językiem i tworzy ciekawych bohaterów, którzy zostali stworzeni z krwi i kości. Tajemnice zostają stopniowo dawkowane, wciągając w lekturę coraz mocniej, z każdą przewrócona stroną. Wątki fabularne Pożeraczy Dusz zostały świetnie przedstawione i stanowią mocny element tej książki. Sceny walk również zostały opisane realistycznie i ciekawie, dodając całej pozycji dynamizmu. Książkę czyta się szybko, a barwne opisy i zabawne dialogi zachęcają jeszcze mocniej do lektury. Losy smoków czy Królowej Wiedźmy elektryzują i dostarczają dużej dawki emocji i radości z czytania. Losy Siderea również są ciekawe i przyjemnie się o nich czyta. Kamala jako główna bohatera sprawuje się świetnie i wzbudza sympatię. Jest konkretna, zdecydowana i sprytna, posiada wszystko co powinna posiadać główna bohatera. Całość sprawia na prawdę dobre wrażenie i z pewnością książka powinna przypaść do gustu fanom gatunku.

"Skrzydła gniewu" nie zawiodła mnie, to ciekawa kontynuacja zawierająca wiele akcji i bohaterów z krwi i kości. Oby więcej takich książek na naszym polskim rynku wydawniczym. Celia Friedman spisała się znakomicie i zaserwowała mi miłą lekturę. To książka z werwą, szybką akcją i barwnymi bohaterami. C.S. Friedman jest jedną z lepszych pisarek fantasy i z pewnością sięgnę jeszcze po kolejne książki z pod pióra tej autorki. Pozycja pełna magii, fantastycznych stworzeń, zapierających dech w piersi miejsc sprawia, że lekturę pamiętamy jeszcze na długo po odłożeniu książki. Oby kolejny tom był równie porywający i emocjonujący. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Gerroor Ged pisze...

Zapowiada się interesująco!

Cresto Mix pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja^^

Unknown pisze...

Brzmi bardzo ciekawie, zdecydowanie moje klimaty, chętnie przeczytam :).